Норвезька рада у справах біженців реєструватиме ВПО на компенсацію за житло

5 жовтня на базі Трускавецького територіального центру буде проводитись реєстрація ВПО на компенсацію коштів за оренду житла. Адреса Терцентру – вул. Стебницька, 66, реєстрація розпочинається з 11:30 і продовжиться до 15:30.

Норвезька рада у справах біженців (NRC) — це гуманітарна організація, яка підтримує людей у понад 35 країнах світу. В Україні ми надаємо допомогу з 2014 року. Завдяки своїй діяльності ми надаємо безоплатну допомогу людям, які постраждали від поточної кризи.

NRC, за підтримки Управління Верховного комісара ООН (УВКБ ООН) запускає нову житлову ініціативу, щоб допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) в Україні знайти або залишитися в орендованому житлі. NRC та УВКБ ООН запропонує допомогу шляхом прямих грошових платежів як внесок у покриття витрат на оренду та комунальні послуги. NRC та УВКБ ООН зробить внески у покриття орендної плати за 6 місяців оренди та додатково депозит за один місяць. Будь ласка, зверніть увагу, що ця допомога має умови, і щоб отримати її, ви повинні забезпечити оренду житла або вже орендувати його, а також мати можливість надати підтвердження оренди.

Допомога доступна для сімей, які відповідають одній з наступних обставин:

1. Сім’ї, які зараз перебувають у Центрах колективного проживання або інших нежитлових

приміщеннях, де розміщені ВПО.

2. Сім’ї, яким загрожує виселення, які були переміщені зі свого початкового місця проживання

в сильно постраждалих від конфлікту районах України та відповідають критеріям

уразливості УВКБ ООН:

a. Одноосібне домогосподарство з принаймні однією дитиною до 18 років або

старшими членами сім’ї (старше 55 років);

b. Домогосподарство, очолюване людьми похилого віку (тобто складається з

однієї або кількох осіб старше 55 років або особи старше 55 років, яка

відповідає принаймні за одну дитину віком до 18 років);

c. Домогосподарства з однією або кількома особами з особливими потребами

(інвалідність, хронічна хвороба тощо);

d. Прийомні сім’ї, які піклуються про дітей без супроводу та дітей, розлучених

із сім’єю (з відовідними підтверджуючими документами)

NRC надаватиме щомісячні внески за оренду згідно з наведеним нижче прикдадом:

1-3 особи в сім’ї – 7,500 грн , 4 особи в сім’ї – 8,500 грн , 5+ осіб в сім’ї – 10,000 грн.

Для ВПО, зацікавлених в оренді в інших регіонах України, NRC може скерувати до іншого партнера УВКБ ООН, який працює у відповідній області, але не зможе гарантувати вибір для проекту, навіть якщо домогосподарство відповідає зазначеним вимогам.

Кожна родина також отримуватиме 1000 грн на місяць у літній період (квітень-вересень) або 2000грн на місяць в зимовий період (жовтень-березень) на оплату комунальних послуг. Допомога виплачуватиметься частинами. Перший внесок покриватиме 1-місячну орендну плату плюс еквівалент 1-місячної орендної плати для агента з нерухомості або депозит за один місяць. Наступний внесок покриватиме ще 2 місяці оренди, а останній внесок – останні 3 місяці оренди. Разом з орендною платою будуть виплачуватись кошти на комунальні послуги. Якщо ви бажаєте подати заявку на допомогу від NRC та УВКБ ООН на програму «Кошти для оренди

житла», будь ласка, повідомте про свою зацікавленість звернувшись до одного з співробітників NRC або на гарячу лінію. Зверніть увагу, що реєстрація не гарантує отримання допомоги, відбір одержувачів допомоги буде здійснюватися з урахуванням незахищеності сім’ї, в першу чергу підтримку отримають сім’ї з людьми похилого віку, інвалідами, та багатодітні сім’ї.

ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ NRC

+380 800 302 007