Податкова знижка за оплату допоміжних репродуктивних технологій:

Трускавецька ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє,  що платник податку на доходи фізичних осіб має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у пункті 166.3 статті 166 ПКУ. До даного переліку,зокрема, включається сума витрат платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік.  

Відповідно до частини сьомої статті 281 Цивільного кодексу України, статті 123 Сімейного кодексу України з метою удосконалення медичної допомоги населенню при лікуванні безпліддя із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій, наказом Міністерства охорони здоров’я від 09.09.2013 № 787 із змінами та доповненнями затверджено Порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні.

 При цьому, пунктом 1.8 цього Порядку визначено, що застосування методик допоміжних репродуктивних технологій вирішується після оформлення заяви пацієнтів щодо застосування допоміжних репродуктивних технологій, медичного огляду та відповідного обстеження.
 Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.    

   До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою, а також копіями договорів, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати.
            Крім цього  необхідно надати довідку про отримані у звітному році доходи у вигляді заробітної  плати,  копію паспорта та копію картки платника податків. 

Згідно з  пунктом 166.2 статті 166 ПКУ копії документів надаються разом з декларацією, а оригінали цих документів підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ.