Свідоцтво про народження чи смерть можна буде отримати безпосередньо в Трускавці

Реформи інколи призводять до страшних незручностей для простих громадян. Так сталося з закриттям відділів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС). Закриття такого відділу у Трускавці призвело до того, що для оформлення свідоцтва про народження дитини чи свідоцтва про смерть потрібно їхати в сусідній Дрогобич.

Щоб максимально наблизити цю послугу до людей, на чергову сесію міської ради готується проєкт рішення «Про здійснення повноважень у сферу державної реєстрації актів цивільного стану». Його на засіданні постійної депутатської комісії з гуманітарних питань (освіти, культури, соціального захисту, охорони здоров’я, молодіжної політики), депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядування, котре відбулося сьогодні, 14 березня, доповіла керуюча справами міськвиконкому Олена Петранич.

Міському бюджету це не обійдеться в додаткові кошти, нових людей на роботу не прийматимуть, штат не збільшуватимуть. А трускавчани зможуть безпосередньо на місці отримувати потрібну базову послугу.

Після прийняття рішення сесією та проходження відповідного навчання фахівцями Трускавецької міської ради свідоцтво про народження/одруження/смерть можна буде отримати у відділі державної реєстрації шляхом подання заяви/документів через ЦНАП. Можливо, така послуга буде доступною вже через місяць. Інформацію про це буде подано додатково.

Також для зручності мешканців мікрорайону вул. Сагайдачного – вул. Бориславська планується створити медичний пункт тимчасового базування Комунального некомерційного підприємства «Трускавецька міська лікарня» Трускавецької міської ради. Такий пункт планують розмістити за адресою вул. Сагайдачного, 18. Ціна питання – 394 тис. грн. включно з орендою приміщення та закупівлею устаткування. Сімейний лікар та медсестра прийматимуть безпосередньо на вул. Сагайдачного, і люди зможуть отримувати базову медичну послугу, не їдучи спеціально в міську поліклініку.

Найбільш обговорюваним питанням на комісії став проєт рішення «Про внесення змін до «Місцевої програми розвитку та фінансової підтримки КНП «Трускавецька міська лікарня» ТМР на 2024 рік». Міська лікарня подала запит на 19 млн. 382 тис. 860 грн. З них 6 млн. 112 тис. – неосвоєні перехідні кошти з 2023 року. Тобто, біля 13 млн. грн. – це нові кошти, які місто мало б інвестувати у лікарню, щоб зробити її більш конкурентною та стійкою на ринку медичних послуг.

Зокрема кошти потрібні для здійснення таких заходів:

– реабілітаційна допомога для дорослих та дітей в стаціонарних умовах (1 288 935 грн.),

– забезпечення інфекційного контролю (84 600 грн.),

– придбання обладнання і предметів довгострокового користування, в тому числі медтехніка, оргтехніка, обладнання для пральні, кухні тощо (3 281 770 грн.),

– капітальний ремонт заїзду до приймального відділення (768 771 грн.),

– реконструкція і облаштування входу в інфекційне відділення (2 396 442 грн.),

– капітальний ремонт ліфтового обладнання (1 499 000 грн.),

– капітальний ремонт реабілітаційного відділення (534 404 грн.),

– капітальний ремонт прилеглої території (4 388 304 грн.),

– капітальний ремонт кабінету ерготерапевта (180 632 грн.),

– капітальний ремонт амбулаторії с. Доброгостів (2 980 084 грн.),

– облаштування амбулаторії в с. Доброгостів, тобто закупівля обладнання, оснащення (955 523 грн.,  т.ч. аналізатор за 250 тис. грн.),

– створення медичного пункту тимчасового базування плюс оплата послуг з оренди (303 529 грн. + 90 653 грн.),

– інші закупівлі та послуги (покращення умов для перебування пацієнтів, заходи з енергозбереження, кронування дерев, капітальний ремонт кабінету УЗД тощо).

На комісії подискутували на тему залучення грантових та державних коштів, а також коштів благодійних організацій. Як повідомили директор КНП «Трускавецька міська лікарня» Василь Іроденко, медичний директор установи Руслан Пономаренко та заступник директора з економічних питань Іван Герльовський, ця робота ведеться і буде активізована. Виграно грант «Здоров`я територіальних громад» і закуплено обладнання на 3 млн. грн. для сільських амбулаторій, залучено нові автомобілі швидкої, апарат ШВЛ, триває робота над покращенням укриттів.

Також на комісії з гуманітарних питань розглянули питання внесення змін до Комплексної Програми розвитку фізичної культури і спорту в Трускавецькій міській територіальній громаді на 2020-2024 роки та Комплексної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2023-2025 роки. Доповідали начальник відділу у справах сім`ї, молоді та спорту Роман Коваль і начальниця служби у справах дітей Леся Дребот.