податкова

Трускавецька ДПІ інформує: як  подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування через Електронний кабінет?

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої – третьої груп здійснюється відповідно до статті 298 Податкового кодексу України.

 Для переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308.

Для надіслання заяви через Електронний кабінет платника, фізичною особою – підприємцем в меню ,,Введення звітності” приватної частини Електронного кабінету обирається рік та місяць, в якому створюється заява, та з переліку електронних форм обирається заява за формою F0102003. При цьому за замовчуванням встановлюється орган ДПС за місцем основної реєстрації.

 У запропонованій формі заяви необхідно заповнити відповідні поля електронного документу, підписати та надіслати, при цьому реєстраційні дані платника податків заповнюються автоматично.

   У разі переходу фізичної особи – підприємця на спрощену систему оподаткування (перша-третя група платників єдиного податку) додатково до заяви подається розрахунок. Для цього платник у вкладці ,,Додатки” обирає опцію ,,Додати” розрахунок за формою F0102103 та заповнює обов’язкові поля.

     Перша квитанція надсилається автору електронного документа протягом двох годин з часу його отримання контролюючим органом  або протягом перших двох годин наступного операційного дня. Не пізніше наступного робочого дня з моменту формування першої квитанції, якщо інше не встановлено нормативно-правовими актами, формується друга квитанція.  

   Друга квитанція є підтвердженням про прийняття або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа.

     Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

     Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.     

    Крім цього нагадуємо, що суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *