Трускавець виділив ще пів мільйона гривень на ЗСУ, проголосував за допомогу контрактникам та за соціальні програми

Сьогодні, 15 лютого, розпочала свою роботу LXI сесія Трускавецької міської радим VIII демократичного скликання. Депутати встигли попрацювати лише годину, далі їхню роботу перервав сигнал повітряної тривоги.

За цю годину міська рада прийняла декілька дуже важливих рішень на підтримку ЗСУ та соціально вразливих верств громади.

Першим рішенням депутати виділили 500 тис. грн. в рамках цільової програми підтримки військової частини А4962 (154 окрема механізована бригада десантно-штурмових військ ЗСУ) для придбання системи радіоелектронної безпеки (РЕБ).

Другим рішенням депутати затвердили Програму соціальної підтримки мешканців Трускавецької міської територіальної громади, які підписали контракт для проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях на 2024 р. Тим, хто підписує в 2024 році контракт мінімум на три роки, міська рада виплачуватиме одноразово по 20 тисяч гривень.

Трускавецька громада стала другою на Дрогобиччині (після Бориславської), де виділяють таку суму контрактникам, на черзі – інші три громади району. Ухвалення таких програм ініціював Дрогобицький районний ТЦК та СП спільно з Дрогобицькою РВА. «За» проголосували всі депутати Трускавецької міської ради.

Депутати проголосували за погодження 1 млн. 084 тис. 190 грн. для КП «Трускавецьвода» у рамках співфінансування грантової програми з фондом NAKOPA для придбання трьох насосних агрегатів, витокошукача та оформлення земельної документації на 2 ділянки на вул. І. Франка, 59 (на одній з них збудують очисні споруди) та 1 ділянку площею 36,9 га на вул. Карпатській (питне озеро). Грантова програма має бути реалізована впродовж трьох років (2024-2026), загальна її вартість 240 тисяч євро, з того 24 тисячі євро (біля 1 млн. грн.) – співфінансування Трускавця. Решта 9 мільйонів – від фонду NAKOPA, з яким Трускавець має тривалу ефективну співпрацю.

Сесія підтримала надання пільг на оплату житла і комунальних послуг для 12 сімей громади (прийомні сім`ї, діти-сироти, опікуни, діти, позбавлені батьківського піклування у місті та селах громади).

Підтримано й питання організації харчування учнів шкіл в ІІ семестрі 2023/2024 н.р. (стосується груп продовженого дня).

Проголосовано за передачу мережі вуличного освітлення на вул. Скоропадського з балансу УЖКГіБ на баланс КП «Трускавецьсвітло» (вартість 7 металевих опор та кабелів).

На 171 тис. 100 грн збільшили ресурсне забезпечення ФКСК «Карпати» в Доброгостові (зросла вартість комунальних послуг).

Дали дозвіл підприємцю на встановлення кавомашини в КНП «Трускавецька міська лікарня» на площі 1 кв.м. шляхом внесення в перелік приміщень, які передаються в оренду через аукціон.

Кошти на виготовлення Генплану сіл Орів та Зимівки, які не були використані в 2023 році (50 тис. грн.), перенесли на 2024 рік шляхом внесення змін до Програми містобудівної документації (загальна сума Програми – 833 тис. грн.).

Сигнал повітряної тривоги змусив до вимушеної перерви в роботі сесії. Серед важливих питань, які розглянуть наступними – Алея Слави Героїв для вшанування пам`яті загиблих захисників України, фінансова підтримка КНП «Трускавецька міська лікарня», звіт про виконання бюджету-2023, внесення змін до показників бюджету громади на 2024 рік, земельні питання.