У Доброгостові пройде виїзний семінар в честь 150-ліття від дня народження Івана Боберського

Наближається 150-та річниця від дня народження відомого українського педагога, теоретика і практика української національної фізичної культури, уродженця села Доброгостів Івана Миколайовича Боберського (народився 14 серпня 1873 р., помер 17 серпня 1947 р.).

У зв’язку з початком ювілейного року пройде цикл заходів, старт яким покладе виїзний семінар «Стежками Івана Боберського на Дрогобиччині», котрий пройде у п’ятницю, 11 листопада, в с. Доброгостів Трускавецької територіальної громади. Участь в семінарі візьмуть гості (освітяни, науковці, музейні працівники, представники влади) зі Львова, Дрогобича, Стрия, Трускавця та інших міст.

Учасники семінару відвідають місце, де колись стояла плебанія (будинок священика), у котрій в родині отця Миколи Боберського та їмості Анни народився Іван Боберський.  Також гості побувають на Доброгостівському стадіоні імені І. Боберського, у Доброгостівській школі І-ІІІ ст. ім. І. Боберського, в греко-католицькій церкві святого Миколая в с. Доброгостів, де був охрещений майбутній голова товариства «Сокіл-Батько», автор української спортивної термінології, педагог, журналіст, редактор, військовий, політичний та державний діяч Іван Боберський.

Після обіду учасники семінару відвідають Дрогобич, де колись вчителював Іван Боберський і де є вулиця та спортивна школа його імені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *