У три сільські амбулаторії Трускавецької громади за грантові кошти закупили нові аналізатори

До сільських амбулаторій на території Трускавецької громади закупили та привезли нову медичну техніку, придбану за грантові кошти. Це аналізатори для здійснення аналізів крові та сечі.

 «Аналізатори закуплені в Доброгостівську, Уличненську та Орівську амбулаторії. Це сприятиме якісному наданню первинної медичної допомоги жителям громади, зокрема в сільській місцевості, та розширенню спектру безкоштовних обстежень. Тепер мешканцям сіл не обов’язково їхати до Трускавця чи іншого міста, щоб здати аналізи. Зробити це можна безпосередньо на місці, тобто в сільській амбулаторії. З цією метою сімейні медсестри амбулаторій пройшли навчання фельдшерів-лаборантів», – каже медичний директор КНП «Трускавецька міська лікарня» Руслан Пономаренко.

 Закупівля медичного обладнання для сільських амбулаторій Трускавецької територіальної громади – це ініціатива секретаря міської ради Наталії Пономаренко. Завдяки їй було подано проектну пропозицію та виграно грант.

«У 2022 році, коли почалася повномасштабна війна, я започаткувала співпрацю з Польським Центром Міжнародної допомоги (PCPM – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej), котрий здійснює гуманітарну місію в багатьох країнах світу і співпрацює з міжнародними донорами.

У 2023 році нами до цього Центру було подано десять грантових проектів, з яких виграно та реалізується три. Це: 1) закупівля меблів та обладнання для укриттів шкіл м. Трускавця, 2) проект з медичного обладнання для сільських амбулаторій, 3) проект Скул-Хаб на базі СЗШ №1. Як бонус ми отримуємо ще високочастотний перетворювач для підключення генератора та запуску циркуляційних насосів котельні СЗШ №3 та д/у «Дзвіночок» на випадок блекаутів», – розповіла секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко.

Окрім вже доставлених апаратів планується докупити аналізатор ШОЕ або біохімічний аналізатор (за погодженням з грантодавцем).

Загальна вартість медобладнання – 1 млн. 600 тис. грн. У тому числі вартість одного гематологічного аналізатора – 250 тис. грн., одного аналізатора сечі – 50 тис. грн. Планований для закупівлі новий аналізатор біохімічний автоматичний Biossays 240 Plus з пропускною здатністю 240 тестів на годину коштує на ринку 700 тис. грн.

До речі, обладнання закуповує саме польський фонд (Польський Центр Міжнародної допомоги), а ми отримуємо вже готове обладнання. Донори-грантодавці дослухалися до пропозицій наших медиків, щоб воно буле аналогічне тому, яке є в КНП «Трускавецька міська лікарня» на випадок потреби взаємозамінності.

Таким чином рівень діагностики в селах покращиться. Адже клінічний аналіз крові – це золотий стандарт лабораторної діагностики. Зросте і якість надаваних медичних послуг.

Інвестиція в медицину – це інвестиція в здоров`я, а воно – у пріоритеті в Трускавецькій громаді. Тому що люди, їхнє життя, здоров`я та безпека – це найвища цінність.