Громадська спілка «Асоціація менеджерів житлової нерухомості» у партнерстві з ГО «Рада голів ОСББ м. Трускавець», ОСББ «Центральне 2017» та ОСББ «Хата крайня» 8 березня провела аудит безпеки та доступності двох багатоквартирних будинків – на вул. Стебницька, 104 (голова правління ОСББ Сергій Мицик) та на Івасюка, 1 (голова правління ОСББ Мар`яна Губицька).

Участь в аудиті взяли співвласники двох будинків (мешканці), голови правлінь ряду ОСББ у Трускавці, представники поліції, Ради ВПО м. Трускавця та міської влади, зокрема начальниця управління комунальної власності ТМР Ольга Сегер.

Захід провели під гаслом «Безпечно для жінки – безпечно для всіх».

Було проведено огляд прибудинкової території, самого будинку, ліфтів, підвалів, дитячих майданчиків, паркувальної зони тощо, обговорено найважливіші проблеми, з якими стикаються мешканці та керівництво ОСББ.

Серед проблем, які є частими для багатьох багатоквартирних будинків у Трускавці та Україні, називають:

– доступність  пожежних  виходів  у будинках,

– відсутність пандусів для дитячих візочків та інвалідних візків,

– несправність ліфтів,

– відсутність вільного доступу жильців до підвалу,

– захаращеність сходових клітин сторонніми предметами,

– брак різного роду інформації на дошках оголошень (у кого ключі від підвалу, контакти аварійних служб, відсутність правил добросусідства тощо),

– відсутність спеціально відведених місць для вигулу собак та урн для відходів,

– стан дитячих майданчиків,

– стан майданчиків для збору сміття,

– хаотичне паркування автомобілів, відсутність тротуарів та вільного доступу екстрених служб до кожного під`їзду та інші.

Аудит на Стебницькій, 104 та Івасюка, 1 виявив наявність чи відсутність цих та інших проблем. Його метою є формування конкретного плану вдосконалень у будинку та на його території, враховуючи потреби різних категорій його мешканців.

За результатами аудиту буде сформовано ряд заходів для підвищення безпеки та доступності. Буде визначено заходи, які можна виконати в рамках поточного кошторису ОСББ, заходи які потребуватимуть залучення додаткових коштів та заходи до виконання яких потрібно буде залучити органи місцевої влади.

Відповідальною за проведення аудиту була голова ГО «Рада голів ОСББ м. Трускавець», голова ОСББ «Центральне 2017» на Івасюка, 1, депутатка Трускавецької міської ради Мар`яна Губицька.

Вказаний аудит проводився відповідно до посібника «Аудит безпеки і доступності багатоквартирного будинку і прибудинкової території в умовах воєнного стану», підготовленого консультаційною програмою IFC (Internatiol Financial Corporation) «Енергоефективність та відповідь на кризу в Україні» у партнерстві з Європейським Союзом та Швейцарською Конфедерацією.

Фоторепортаж можна переглянути за цим посиланням.

Перейти до вмісту