У Трускавці розпочалася найбільша всеукраїнська конференція для волонтерів

У Трускавці розпочалася найбільша всеукраїнська конференція для волонтерів, яку проводить Volunteer Community. Участь у ній беруть майже 700 волонтерів з 31 українського міста, а також Молдови та Ізраїлю.

За три дні добровольці, які допомагають людям у біді, зможуть взяти участь у чисельних майстер-класах і воркшопах, отримати новий заряд мотивації та енергії, а також відпочити у компанії однодумців. Адже, за словами організаторів, більшість спікерів лекцій та семінарів – так само волонтери.

“Основний ресурс волонтерства – це люди, найцінніший ресурс волонтерства – це люди. Тож усі наші зусилля та вкладення – виключно для них, для людей, що присвячують себе допомозі іншим. Чим більше ми зможемо подарувати їм можливостей для розвитку, навчання, здобуття досвіду, відпочинку, мотивації та натхнення, тим більше ми отримаємо якісної допомоги”, – зазначила Дар’я Єфіменко, координаторка з освітніх програм та супервізії міжнародної волонтерської мережі “Volunteer Community FSU” в Україні.

Одна з учасниць, 53-річна Олена Романенко, волонтерить у криворізькому осередку Volunteer Community з початку 2022 року. Там жінка робить окопні свічки, а ще проводить «Марафон добра»: шукає тих, хто потребує допомоги, – осіб з інвалідністю, ВПО, багатодітні сім’ї та людей похилого віку, — й допомагає їм. Волонтерка пояснює, що своїми добрими справами працює на перемогу в країні.

«Люди кажуть: «Чекаємо перемоги!» Ні, ми не чекаємо перемоги, ми працюємо над нею. І ця фраза стало моїм девізом життя», – пояснює Олена.

Загалом, на конференції виступатимуть понад 100 спікерів, більшість з яких також є волонтерами. Серед запрошених – і спеціальні гості з Ізраїлю: Аріель Златкін – топ-менеджер JDC, найбільшої єврейської благодійної організації, що діє у понад 70 країнах, а також організаційний тренер з командотворення Ніл Мерсер.

Волонтерська мережа “Volunteer Community” має 32 центри, які працюють у 25 містах України. Вона реалізує соціальні проекти та ініціативи, які направлені на допомогу нужденним людям похилого віку, дітям групи ризику, людям з особливими потребами, розвиває проекти у соціально важливих сферах життєдіяльності – екологія, допомога тваринам, здоровий спосіб життя, а також займається освітою волонтерів.

Чи потрібні масові просвітницькі та мотивуючі заходи для волонтерів зараз, в умовах, в яких перебуває наша країна? Однозначно так! І це не просто слова чи думки, це необхідність для більш плідної, мотивованої, професійної та регулярної діяльності волонтерів. Ресурс не безкінечний, бо нічого вічного не існує. А ми говоримо про людський ресурс волонтерів, рівень якого впливає не лише на їх діяльність, а й на їх повсякденне та професійне життя, на їх соціальне оточення.

Досвід семінару волонтерів, який відбувся у лютому 2023 для 560 волонтерів мережі Volunteer Community, показав, що 3 дні разом, сповнені як освітніх сесій, так і тренінгів по психоемоційній розрядці, здатен відновити ресурс, навчити якісно та правильно його використовувати, подарувати сили, наснагу, нові ідеї розвитку та цікаві проєкти для реалізації.

Основний ресурс волонтерства – це люди, найцінніший ресурс волонтерства – це люди. Тож усі наші зусилля та вкладення – виключно для них, для людей, що присвячують себе допомозі іншим. Чим більше ми зможемо подарувати їм можливостей для розвитку, навчання, здобуття досвіду, відпочинку, мотивації та натхнення, тим більше ми отримаємо якісної допомоги. Тож сьогодні, як ніколи, волонтери потребують підтримки і вони її отримають в рамках конференції.

Станом на 24 листопада в конференції у Трускавці присутні 662 учасники (613 – Україна, 47 – Молдова, 2 – Ізраїль). Представлені 31 місто, 32 волонтерські центри, 98 спікерів.