Час садити дерева

Осінь – це найкраща пора для висадки дерев. Під час щотижневої апаратної наради в Трускавецькій міській раді 7 листопада міський голова Андрій Кульчинський наголосив на тому, щоб об`єднання співвласників багатоквартирних будинків використали момент хорошої погоди для озеленення прибудинкових територій. Він доручив управлінню комунальної власності (начальниця Ольга Сегер) та відділу з питань контролю за благоустроєм (начальник Володимир Кріль) провести належну комунікацію з головами ОСББ з цього питання.

«Місто-курорт Трускавець асоціюється в Україні та світі не лише як місто здоров`я та місто безпеки, а й як комфортне та зелене місто. У зв’язку з тим, що періодично приходиться зрізати старі фруктові дерева (алича, слива, яблуні, черешні та інші), потрібно оновити наш «зелений фонд» за рахунок висаджування декоративних дерев», – зазначив міський голова Андрій Кульчинський.

Нагадаємо, що найоптимальнішим часом для висадки дерев є пізня осінь та рання весна. Осіння посадка підходить для культур, які навесні рано починають йти в ріст. Саджанці необхідно висаджувати з невеликим запасом часу, щоб вони встигли прижитися і пустити перші коріння до приходу сильних заморозків. Саджанці, які вкоренилися, набагато легше переносять зиму, а навесні швидше починають розвиватися. 

Переваги осінньої посадки саджанців:

– при своєчасній посадці приживлюваність саджанців вища, ніж у весняний період, адже вся енергія культур спрямована на розвиток коренів, а не нарощування зеленої маси,

– дерева проходять природне загартування і легше переносять перепади температури,

– можливість заощадити час і сили на час весняних робіт на ділянці.

– рослинам не потрібен додатковий догляд, такий як полив або затінення,

– широкий вибір посадкового матеріалу в розсадниках, завдяки чому є можливість вибрати найкращі саджанці,

– довший період для посадки, адже якщо навесні потрібно встигнути висадити саджанець з моменту сходу снігу, але до початку сокоруху, то восени є кілька сприятливих тижнів для цих робіт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *