Ідейні, ініціативні, патріотичні: в Трускавецькій громаді відбувся перший зліт лідерів учнівського самоврядування

Організовувати роботу, брати на себе відповідальність, приймати важливі рішення – учнівське самоврядування – нелегка і водночас цікава справа. Саме вона дає змогу учням відчути себе справжніми господарями школи й, разом з тим, зрозуміти, наскільки це важливо. З метою ознайомлення з програмами заходів та проробленої роботи юних самоврядників 23 листопада, на базі СЗШ № 3, відбувся I зліт лідерів учнівського самоврядування Трускавецької громади. Організатором зльоту є відділ освіти Трускавецької міської ради спільно з учнями, вчителями та заступниками директорів з виховної роботи закладів освіти: СЗШ №1, НВК “СЗШ№2-гімназії”, СЗШ№3, Орівський ЗЗСО І-ІІІ ст., Модрицький ЗЗСО І-ІІІст., Уличненський ЗЗСО І-ІІІст., Доброгостівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. Івана Боберського.

Якщо уявити, що школи – це маленькі країни, то учнівське самоврядування формує парламент. Як і в сучасному демократичному суспільстві, президентів та членів шкільних парламентів обирали, з-поміж учнів 7-11 класів, за допомогою виборів, які проходили впродовж вересня-жовтня 2023 року.

«Це є одним з важливих сучасних методів виховної роботи у закладах освіти. Молоді управлінці організовують та активно беруть участь в заходах національно-патріотичного виховання, волонтерській діяльності, ініціюють загальношкільні тренінги, відвідують обласні збори, беруть участь у проєктах та стартапах. Важливо наголосити, що учнівські активи мають право впливати на внутрішній устрій шкільного дозвілля, створювати творчі осередки, звичайно, все відбувається під контролем заступників директорів з виховної роботи», – розповіла Олександра Дирко, головний спеціаліст з виховної роботи з позашкільної освіти відділу освіти Трускавецької міської ради.

В рамках злету учні презентували свою роботу, обмінювались досвідом, вносили свої пропозиції щодо позитивних змін у школах, ділилися планами та мріями. Цей захід був експромтом для усіх, адже ніхто не знав, що підготує інша команда. Ціково, по-новому побачили, звичне для всіх, шкільне життя.

Першу частину заходу розпочали із вшанування наших Захисників. А акапельне виконання пісні «Плине кача» учнями першої школи нагадало присутнім про сумний подих війни, про втрати йздобутки, про невимовну печаль і вдячність за життя.

У другій частині заходу діти мали можливість неформально поспілкуватися, долучитися до волонтерських руханок, які провела лідерка учнівського самоврядування СЗШ №3, і це не випадково, бо саме в третій школі уроки волонтерства, рекомендовані МОН відбулися майже в усіх класах.

Привітали з успішним стартом школярів міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Він, спільно з Олександрою Дирко, від Трускавецької міської ради та відділу освіти відзначив президентів учнівських парламентів за результативну волонтерську і благодійну діяльність учасників учнівського самоврядування. Адже в усіх школах нашої громади часто проводяться благодійні ярмарки, аукціони, концерти, де збирають донати для Збройних Сил України. Також діти долучаються до мистецьких акцій, роблять окопні свічки, дають концерти для військових, які знаходяться на реабілітації, а раніше, до масштабного вторгнення, їздили у військові частини. До вітань приєднались Святослав Стефанків, заступник міського голови Трускавця, обласний депутат та Роман Коваль, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту.

Наша молодь, наше майбутнє, наші юні лідери та лідерки, перед вами стоїть складне завдання відбудови держави і боротьби за її єдність і неподільність. Сьогодні вам потрібно «дорослішати швидше», змінювати погляди на життя, але є сподівання, що ви завжди обиратимете любов до батьківщини. Важливо, що власне у школі, завдяки участі у таких заходах у наших школярів є шанс зрозуміти, хто вони і яке їхнє місце у цьому великому світі. Так вони здобувають цікавий досвід і будуть вправно його використовувати на своє благо і розвиток нашої України в цілому.

За допомогу в проведенні зльоту учнівського самоврядування відділ освіти дякує директору СЗШ №3, Ігорю Лецюку, педагогу організатору Оксані Баняс, і звичайно, велика вдячність усім заступникам директорів з виховної роботи. Усі разом творимо майбутнє, ідемо в ногу з часом, даруємо надію, наближаємо перемогу.