І вражою злою кров`ю волю окропіте…

Вшанування Тараса Григоровича Шевченка у Трускавецькій громаді з нагоди 210-ї річниці від дня його народження продовжується. Передостаннім акордом у цьогорічних Шевченківських днях став сьогоднішній захід в Трускавецькому територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг), яким керує Заслужена працівниця соціальної сфери України Олена Пилат.

Найперше учасники дійства хвилиною мовчання згадали всіх полеглих Героїв – захисників України. А далі впродовж години Шевченка читали, Шевченка співали, про Шевченка декламували авторські вірші, Шевченка шанували всі до одного.

У концертній програмі виступили три ансамблі, які функціонують при терцентрі: «Золотий вік», «Нескорені» та «Сусіди». Але пісні співали не лише учасники гуртів, а практично всі присутні. Тому захід пройшов немов на одному диханні, дуже піднесено, емоційно, зворушливо та патріотично.

Дуже вдалим ходом було залучити до вшанування Шевченка в колі осіб поважного віку і маленьких діточок, і підлітків. Адже це – естафета поколінь, а водночас – демонстрація значення Великого Кобзаря для України, глибинна суть цінності його творчості для всіх поколінь, і для кожного віку. Шевченко – і у легких ідилічних творах типу «Зацвіла в долині червона калина» чи «Тече вода з-під явора», і в громогласних поемах «Кавказ», «Єретик», «Варнак» чи «Гайдамаки», і у пророчих «Думи мої, думи мої», і в «Мені тринадцятий минало», де назва вірша сама вказує на бачення підлітком українських реалій, які за двісті років хоча й трансформувалися, але багато чого залишилося, у тому числі одвічний ворог України.

Отже, окрім виступів учасників ансамблів поважного віку в заході взяли участь вихованці дитячого садочка «Зірочка» (художній керівник Христина Чумак) та вихованці Будинку учнівської творчості Анатолій Пономаренко і Уляна Стеців (гурток «Сценічна мова», керівник Галина Бучкович).

А ще на Шевченковому святі звучали чудові авторські вірші Марії Кутереби, Оксани Щерби та Ольги Княжної. Палітру довершеності доповнило майстерно ідеальне виконання «Лілеї» Шевченка поетесою Лідією Стецик, котра у своєму творчому доробку також має твори на тематику Великого Кобзаря.

У подячному слові організаторам та учасникам дійства секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко зазначила, що Шевченко завжди актуальний і затребуваний, а його поезія піднімає український дух та стимулює до рефлексії, гордості за Україну та наміру присвятити життя рідному краєві. Завершила свій виступ Наталія Анатоліївна Шевченковим сокровенним: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі…».

Традиційно захід в терцентрі проходив у святково оформленому приміщенні, на столі – виставка книг, серед яких і «Кобзар» 1944 року випуску, котрий колись подарував трускавецькій поетесі Марії Кутеребі її батько, а також вишиванки та сувеніри на Шевченківську тематику.

А останнім штрихом цьогорічного вшанування Тараса Шевченка в нашій громаді з нагоди 210-ї річниці від дня народження стане сьогоднішній (12 березня) концерт у Трускавецькій школі мистецтв імені Романа Савицького, котрий розпочнеться в 17.00.

Фоторепортаж можна переглянути тут.