В Україні офіцерами зможуть стати військові з бойовим досвідом, але без вищої освіти

/Рада ухвалила Законопроєкт щодо комплектування Збройних Сил України посадовими особами офіцерського складу на особливий період/

Верховна Рада дозволила надавати офіцерські звання військовим, які мають бойовий досвід, але не мають військової вищої освіти.

20 березня 2023 року відповідний законопроєкт № 8339  підтримали 283 народних депутатів.

Для отримання первинного офіцерського звання та прийняття на службу за контратом офіцерів було успішне навчання у військових закладах вищої освіти або військових навчальних підрозділах вишів. Під час дії особливого періоду, наприклад, воєнного стану, підставою може бути вища освіта не нижче за бакалавра з проходженням курсу військової підготовки, що відповідає профілю службової діяльності.

Ще у квітні 2022 року президент дозволив призначати військових рядового складу на офіцерські посади, якщо вони мають бойовий досвід. Однак депутати помітили у ньому неточності.

Наприклад, навіть після отримання рядовими солдатами, які мають бойовий досвід, офіцерських посад вони продовжують проходити службу за контрактом осіб сержантського і старшинського складу. Тобто отримують за свою службу інші суми коштів.

Тепер же депутати дозволили на період воєнного стану приймати на військову службу за контрактом та надавати тоді ж первинне офіцерське звання захисникам без військової вищої освіти, але з бойовим досвідом.

Вони мали проходити військову службу в зоні бойових дій не менш ніж 6 місяців.

Водночас ці люди зможуть пройти курс військової підготовки за напрямом, що відповідає профілю службової діяльності до або після призначення на посаду, але не пізніше ніж упродовж 6 місяців від дня припинення воєнного стану.

Також у законопроєкті є поправка, яка на час воєнного стану дозволяє приймати на військову службу за контрактом як офіцерів людей від 20 до 40 років. Раніше граничний вік був до 30 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *