14 березня в Україні відзначають День українського добровольця

Цей день започатковано 17 січня 2017 року Верховною Радою з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Ця дата вибрана не випадково: 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці відправилися на тренувальну базу в Нових Петрівцях, що під Києвом. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити. Добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати професійну заміну добробатам.

Це «день відважних захисників і захисниць, які добровільно, за покликом серця, керуючись внутрішніми цінностями й принципами, взяли до рук зброю та стали на захист України. Для кого боротьба за нашу незалежність і суверенітет — це честь».

«Дякуємо кожному й кожній за відданість і подвиг, мужність та витримку! Дякуємо кожному й кожній, хто вдень і вночі на полі бою показує, що таке справжній героїзм та сила! Дякуємо, за те, що наближаєте нашу Перемогу!».

«Вічна шана та вічна памʼять кожній і кожному, хто віддав свої життя заради вільного майбутнього! Ми завжди памʼятатимемо наших Героїв і шануватимемо імʼя кожного й кожної!».