Миколай чекає на тебе в Хатинці

6 грудня – свято Миколая за григоріанським календарем (новим стилем). Святий Миколай – це не якийсь міфічний персонаж, а цілком реальна постать, єпископ в місті Мирі, який жив у 3-4 століттях в Римській імперії та ще за життя прославився своєю добротою та жертовністю. Святого Миколая Чудотворця надзвичайно шанують і в Східній (Православній), і в Західній (Католицькій) Церквах, а в його честь виник звичай обдаровувати дітей подарунками.

Вважається, що святий Миколай ходить вночі і кладе дітям гостинці під подушки. Але він також має безліч своїх резиденцій – місць, де приймає гостей. Вони є в різних країнах світу, у різних містах, у тому числі в Трускавці. Одну з таких резиденцій – Хатинку святого Миколая – відкрили сьогодні урочисто в самісінькому центрі курорту Трускавець, біля центральної площі Незалежності.

До свята готувалися діти і дорослі. Школярі трускавецьких шкіл прикрашали різдвяну ялинку – неодмінний атрибут святкувань. Дорослі дбали про те, щоб світло в Хатинці було навіть при вимкненнях електроенергії – від генератора. А оскільки в умовах війни всім доводиться жити за якимись графіками, то і святий Миколай вирішив бути солідарним з Україною, українським народом та трускавецькими діточками – прийматиме він у Хатинці теж за графіком, щоденно після 17.00.

Багато зусиль доклали дорослі для того, щоб діти в цей непростий час не залишилися без свята, щоб святий Миколай зі своїми Ангелами привітав діточок з бідних та знедолених сімей, діток-сиріт, діток з інвалідністю, діток, котрі змушені були з батьками чи іншими близькими людьми втікати з рідних домівок на захід України. Благодійникам з ТОВ «Ярославна» допомагав облаштовувати Хатинку Миколая весь колектив Трускавецького інформаційно-курортного центру: Галина Клепач, Марія Настьошин, Галина Гарасимчук. Підтримали ідею Хатинки Миколая і у міській владі (міський голова, депутатський корпус, виконком). Тож очільник громади, міський голова Андрій Кульчинський разом з усіма в день святого Миколая за новим стилем очікував появи святого, котрий, надіємося, принесе не лише солодощі та іграшки, а й Перемогу та мир нашій Україні.

Відкриття Хатинки Святого Миколая стало чудовим подарунком для дітей Трускавецької громади, котрі вірять у диво, добро та в мудрість дорослих. Зі сцени лунали пісні у виконанні співачки Ірини Навроцької, вихованців Трускавецької школи мистецтв імені Романа Савицького Юліани Кузнєцової, Юрія Кутного, Софії Сливки, Юліани Вайди, сестер Софії та Соломії Ямелинець, вокально-інструментального ансамблю «Смайл». Чудові Різдвяно-новорічні композиції виконували акордеоніст-віртуоз Юрій Дякунчак та ударник Владислав Дем`янко. Ведучі заходу – Марія Настьошин та Володимир Наконечний. Звукорежисер – Олег Чернявий (Народний дім м. Трускавця). Зірковим гостем концерту став відомий співак Роман Скорпіон.

Несподіваним сюрпризом під час відкриття резиденції св. Миколая стало освідчення в коханні. Молодий трускавчанин Роман Салань запропонував руку і серце своїй обраниці Христині з Дрогобича.

Чемні дітки вже отримали подарунки від св. Миколая за те, що розказували йому вірші чи співали пісні. Прикметно, що цьогоріч явно домінувала патріотична тематика, а серед улюблених дитячих пісеньок виявилися «Ой у лузі червона калина» та «Стефанія». Акція відкриття Хатинки св. Миколая – благодійна, проводився збір коштів на потреби ЗСУ. За весь період довготривалої благодійної акції «Співай задля Перемоги» Трускавецький інформаційно-курортний центр зібрав більше мільйона гривень, котрі пішли на потреби Збройних Сил України.

Святий Миколай чекає на вас, дорогі діти, у своїй Хатинці-резиденції – щодня з 17.00. Розкажіть про це своїм батькам і неодмінно приходьте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *