Подбай про своє здоров`я: тестуйся, вакцинуйся, лікуйся, зміцнюй імунітет

Надзвичайно потужна просвітницько-роз`яснювальна акція відбулася сьогодні, 18 серпня, у Трускавці. Тут впродовж більше двох годин провідні спеціалісти медичної галузі Львівщини давали містянам та гостям курорту відкритий урок на тему «Як бути здоровим».

Хоча акція анонсувалася під назвою «Зупинимо гепатит разом!», але говорили не лише про гепатит. Тут вчили як правильно дезінфікувати руки та чистити зуби, як правильно дбати про інтимну сферу та про психологічне здоров`я.

Перед присутніми виступили Головний державний санітарний лікар Львівщини Іванченко Наталія Олександрівна, професорка, завідувачка кафедри епідеміології Львівського Національного медичного університету імені Данила Галицького Виноград Наталія Олексіївна, заступниця гендиректора Центру контролю і профілактики хвороб Львівської області Озірковська Марія Ярославівна, лікар-дерматолог, косметологиня мережі косметологічних студій    «Gera Medic», тренерка школи косметології Мирослава Гера, доцентка кафедри інфекційних хвороб, лікар-інфекціоніст Ворожбит Ольга Богданівна, лікар-стоматолог «Гаврик Клінік» Марта Гаврик, представники Служби  організації інфекційного контролю та інші фахівці (лікарі-інфекціоністи, косметологи).

Від імені влади слово мали народний депутат України Орест Саламаха, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, заступник міського голови Трускавця Олександр Ткаченко. До речі, вони власним прикладом показали як потрібно дбати про здоров`я – всі троє здали тест на наявність гепатиту. А Андрій Кульчинський окрім того ще й прийняв дві дози вакцини (від гепатиту та від дифтерії) та заохотив до вакцинації всіх присутніх.

Надзвичайно цікавим та інтерактивним був майстер-клас з обробки рук та дезінфекції інструментарію, на найактивніших учасників очікували подарунки. Присутні, які мали можливість насолоджуватися сонячною погодою в затінку крислатих дерев між музеєм Біласа та знаком «Я люблю Трускавець», почерпнули для себе багато цікавої інформації щодо гігієни ротової порожнини, видів гепатитів та заходів профілактики, важливості дотримання моральних принципів та недопущення невпорядкованих статевих стосунків, про застосування кремів та причини неефективності окремих видів вакцин, а також почули ряд новинок в медичній сфері. Дуже змістовною була доповідь про епідситуацію з вірусними гепатитами за останні п’ять років на Львівщині.

В рамках заходу можна було отримати безкоштовну консультацію лікаря, у тому числі щодо індивідуальної схеми вакцинації. Щеплення здійснювала бригада медиків всередині музею Біласа.

Акцію «Зупинимо гепатит разом» організували Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України, Львівський Національний медичний університет імені Данила Галицького, Львівський лабораторний центр за сприяння Львівської ОВА та Трускавецької міської ради.

Фоторепортаж з події – тут.

***

На завершення подаємо додаткову інформацію, яку необхідно знати щодо гепатитів B i C.

Гепатит – це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження.

Гепатит B і C – 2 основних типи з 5 різних інфекцій гепатиту – є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту

Гепатит В може передаватись:

при народженні від матері до дитини;

через незахищені статеві контакти;

через маніпуляції, пов’язані з контактом з кров’ю (татуювання, пірсинг тощо);

через використання нестерильного ін’єкційного інструментарію при вживанні наркотиків.

Гепатит В є небезпечним і для працівників охорони здоров’я, які можуть мати травми від уколів голками при догляді за пацієнтами, інфікованими вірусним гепатитом В.

Найкращий та найбільш ефективний спосіб попередження інфікування гепатитом В – це вакцинація. Згідно з Національним календарем щеплень, першу дозу вакцини проти гепатиту В дитина має отримати упродовж першої доби життя, другу – у 3 місяці, третю – у 6 місяців.

Передачі вірусу гепатиту В можна запобігти, дотримуючись простих правил:

Уникайте контактів з кров’ю та рідинами організму інших людей

Уникайте непотрібних ін’єкцій: вибирайте пероральні ліки замість ін’єкцій там, де це можливо

Уникайте випадкових статевих контактів, завжди використовуйте презерватив

Ніколи не діліться персональними бритвами чи зубними щітками, манікюрними ножицями та іншими засобами індивідуального користування

Використовуйте тільки стерилізовані інструменти для тату і пірсингу

Вагітним жінкам, в яких діагностовано гепатит В, потрібно порадитися зі своїм лікарем про те, як запобігти передачі гепатиту до вашої дитини

Вірус гепатиту С в основному передається при контакті з інфікованою кров’ю чи біологічними рідинами інфікованої людини.

Найпоширеніші шляхи передачі гепатиту С:

маніпуляції, пов’язані з контактом з кров’ю (татуювання, пірсинг тощо);

використання не стерилізованих побутових та професійних приладів після інфікованої людини (зубні щітки, манікюрні ножиці, бритви тощо);

використання нестерильного ін’єкційного інструментарію при вживанні наркотиків;

при переливанні крові та її компонентів.

Можлива також передача інфекції під час незахищеного статевого контакту, але це відбувається набагато рідше. Крім того, гепатит С може передаватися від матері до дитини.

Гепатит С не передається через грудне молоко, харчові продукти або воду, при побутових контактах, наприклад, обіймах, поцілунках і споживанні продуктів і напоїв спільно з інфікованою людиною

Вакцини проти гепатиту C не існує, тому профілактика інфекції гепатиту С в основному залежить від маніпуляцій, що пов’язані з контактом з кров’ю.

Убезпечитись від гепатиту С використання виключно стерильного ін’єкційного обладнання і належна гігієна рук перед маніпуляціями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.