«Ти лиш храм збудуй, а люди в нього прийдуть», – Ліна Костенко

Дедалі більше людей починає цікавитись вивченням української мови після того, як у Трускавці почав працювати мовний клуб «Розмовляй українською – живи душею».

На сьогодні записалось 36 відвідувачів, які займаються з викладачами, в трьох групах. Серед вчителів є і волонтерка, яка переселилась зі Сходу України. Працюють тут за авторською програмою ведучої та співзасновниці курсу Олександри Дирко, головного спеціаліста відділу освіти Трускавецької міської ради.

Програма створена так, аби допомогти російськомовним українцям відчути силу мови, адже засвоюючи рідну мову, ми засвоюємо не самі тільки слова, їх сполучення та видозміни, але безліч понять, поглядів на речі, велику кількість думок, почуттів, художніх образів, логіку і філософію мови. А це сприяє адаптації вимушених переселенців у нашому україномовному просторі.

Завдання це не з простих, як для відвідувачів, так і для вчителів, розповідає пані Олександра, але запевняє, що заняття будуть продовжуватись. Курс розрахований на 20 занять. Найбільшої уваги приділяють розмовній мові, основним відмінностям української та російської, особливостям діалекту.

Організатори запевняють, що після відвідування мовного клубу учасники з легкістю зможуть порозумітись з місцевими мешканцями, в транспорті чи інших побутових обставинах. Та, сподіваються, що усі хто сьогодні виявив бажання вивчати українську продовжуватиме його й надалі, прищеплюватиме любов до рідної у своїх родинах, серед друзів і знайомих.

Не забуваймо слова великих мислителів про те, що рідна мова – мати єдності, батько громадянства і сторож держави! Тож, якщо ви маєте бажання стати відвідувачем мовного клубу «Розмовляй українською – живи душею» у Трускавці телефонуйте: 📲+38 068 309 00 71, з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 17:00.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.