Трускавецька громада прийняла найбільше біженців

З розрахунку на 1 мешканця Трускавецька міська територіальна громада прийняла одну з найбільших в Україні кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Згідно показників Єдиної інформаційної бази даних ВПО станом на 23 травня 2022 року у Трускавці вимушеними переселенцями зареєструвалося 13 556 осіб. Оскільки населення Трускавецької громади в цілому налічує біля 28 тис. осіб, то співвідношення місцевих жителів до переселенців приблизно 2:1.

Загальна цифра прийнятих переселенців деякими іншими українськими містами, звісно, може бути більшою. Окремі міста-мільйонники (для прикладу, Львів) прийняли поза сто тисяч переселенців. Проте з розрахунку на одного мешканця Трускавець все ж веде перед. А якщо врахувати той фактор, що в місті-курорті багато переселенців не зверталися за отриманням статусу ВПО, то тоді цифра 13,5 тисяч явно збільшиться.

На Львівщині ситуація з зареєстрованими біженцями є наступною. У Стрию зареєструвалося 8 767 ВПО (кількість населення – понад 60 тис. осіб), в Бориславі – 5 072 (кількість населення – біля 40 тис. осіб), Самборі – 3 859 (кількість населення – біля 40 тис. осіб), Новому Роздолі – 2 397 (кількість населення – біля 30 тис. осіб), в Червонограді – 7 199 (кількість населення – понад 70 тис. осіб), Дрогобичі та Стебнику – 11 700 (кількість населення – понад 100 тис. осіб).

За даними Дрогобицької районної військової адміністрації, на Дрогобиччині загалом офіційно зареєструвалося понад 34 тис. ВПО, з яких у Трускавці – більше третини (13 556 осіб). У Дрогобицькій міській територіальній громаді зареєстровано 11 700 ВПО, в Бориславській – 5 072, у Східницькій – 2 918, в Меденицькій – 756 осіб. А загалом на Львівщині офіційну реєстрацію пройшло 240 тисяч ВПО (за даними голови Львівської ОВА Максима Козицького).

Курортна столиця України не тільки приймає ВПО, а й забезпечує всім необхідним. Тут біженці отримують не лише допомогу від держави, а й від міста. Міська влада Трускавця з першого дня війни організувала Гуманітарний штаб Трускавецької міської ради, який функціонує в багатьох напрямах: поселення ВПО, їхнє харчування, забезпечення одягом, засобами гігієни, необхідними речами та багато іншого. ВПО розселили у школах, пансіонатах, а навіть спеціально обладнали адмінприміщення приватних структур.

За допомогою благодійників з України та закордону вдалося забезпечити безперебійну видачу продуктових пайків у перші два місяці війни. Створений Благодійний фонд «Розвиток Трускавця» з початку повномасштабної війни вже видав понад 3 тисячі продуктових наборів, і робота над допомогою ВПО триває.

В ситуації, коли весь український народ єдиним монолітом виступив на захист держави проти московської агресії, а світ підтримує Україну, потрібно вірити в нашу перемогу і вносити свій вклад в її наближення. Допомога Збройним Силам України та постраждалим від війни не повинна припинятися. Трускавець, прийнявши таку величезну кількість біженців, взяв на себе непосильний тягар, адже забезпечити ВПО всім необхідним доволі складно. Втім, міський голова Андрій Кульчинський твердо переконаний, що спільними силами держави, міської влади, громади, благодійних фондів та європейської підтримки вимушені переселенці забезпечені всім необхідним і їхні враження про Трускавець та Львівщину після закінчення війни будуть тільки позитивними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.