Церква допомагає

Всі релігійні спільноти в Україні засудили московську агресію проти нашої держави і кожен по мірі можливості вносить свій вклад у наближення перемоги. Окрім молитовно-духовної підтримки нашої Держави та її воїнів-захисників Церква (різні конфесії) допомагає і матеріально, співпрацюючи з благодійними організаціями, гуманітарними місіями та релігійними спільнотами закордонних країн, допомагаючи внутрішньо переміщеним особам, нашим хлопцям на передовій, малозабезпеченим українцям.

Вчора, 26 травня, представниками Благодійного Фонду «Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії» Української Греко-Католицької Церкви в рамках розвитку соціального служіння громаді  відбулася зустріч з внутрішньо переміщеними особами, які проживають на території села Уличне Трускавецької МТГ. Сім’ям, які пред’явили довідки ВПО, було вручено продуктові набори, а всім охочим медики виміряли тиск та рівень цукру в крові.

Чимало для ВПО та армії робить і «Карітас» м. Трускавця. Ця релігійна благочинна організація стала однією з перших у Трускавці, хто широко відкрив двері для потребуючих біженців, поселивши в себе родини з дітьми з особливими потребами, забезпечивши їхнє харчування, надавши одяг, засоби захисту та медичну допомогу. Трускавецьким «Карітасом» проведено ряд акцій на підтримку та популяризацію української мови, для дозвілля дітей ВПО та інші.

карітас

Допомогу в гарячі точки України – як для потреб українських воїнів, так і для тих, хто пережив окупацію на Київщині, Харківщині, Донбасі, півдні України та в інших регіонах – надають різні конфесії: православні, греко-католики, римо-католики, протестантські спільноти різних деномінацій. Одні роблять це самостійно, як, для прикладу, християнська церква «Добра Новина», інші за посередництвом Гуманітарного штабу Трускавецької міської ради чи інших гуманітарних структур, як, наприклад, ПЦУ.

паски ПЦУ

До речі, гуманітарна місія церкви «Добра Новина» (старший пастор Володимир Кузьмич і помічник пастора Руслан Цехмейстер) вже з десяток разів відвозила на Донеччину та в інші гарячі точки продукти, засоби гігієни, одяг та речі першої необхідності. Вони не лише підтримують віру в перемогу України, а й український дух, формують чуття братерства та єдності всіх українців, віру в Бога, який обов’язково допоможе в скрутній ситуації.

Церква продовжує піклуватися не лише про духовний розвиток вірян, а й про залучення їх до волонтерства, вселяючи та підтримуючи віру в перемогу Добра над злом, України над її споконвічним ворогом. Кожна копійка, яку Церква збирає для потреб воїнів, дійсно йде на потреби ЗСУ.

Однією з таких акцій зі збору коштів для воїнів стане благодійний ярмарок, який «Карітас» Трускавця проведе наступного тижня, у Міжнародний День захисту дітей 1 червня. Збиратимуть кошти для підтримки наших воїнів окремого батальйону територіальної оборони Дрогобича. Захід відбудеться на території «Карітасу» Трускавця (вул. Стебницька, 5, навпроти кафе «Рідний край»). В його програмі: ярмарок, розваги для дітей, фотопослуги, лотерея та сюрпризи. Зокрема, купивши лотерейний квиток на суму 200 грн., можна виграти один з багатьох сертифікатів (на манікюр чи педикюр, на гігієну зубів, на солодощі, на косметичні процедури чи перукарські послуги, на макіяж, на індивідуальні заняття з танцю, на солодощі та ін.). Вхід вільний. Початок о 17.00.

На фото: акції від «Карітасу» СДЄ УГКЦ та «Карітасу» м. Трускавця; подарунки для воїнів від різних православних громад Трускавця (Благовіщення Пресвятої Богородиці ПЦУ та св. пр. Іллі УПЦ); допомога церкви «Добра Новина» для потребуючих в деокупованих зонах; акція для дітей переселенців у трускавецькому «Карітасі»; афіша благодійного ярмарку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.