З 01.01.2019 р. стартувала кампанія декларування доходів, отриманих протягом 2018 року платниками податків. Декларування доходів та сплата податків і зборів з отриманих доходів – обов’язок кожного громадянина, від якого залежить економічних розвиток нашої держави.

 Під декларування підпадають громадяни, які протягом року отримували дохід, а податок з такого доходу не утримувався.

 Фізичні особи, що є громадянами України та працюють, тимчасово або постійно за кордоном, повинні декларувати доходи, отримані як із джерел в Україні, так і іноземні доходи.

 Порядок оподаткування іноземних доходів встановлено п.170.11 ст.170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до якого, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан i доходи (для громадян та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність) (далі – декларація) затверджену наказом МФУ від 02.10.2015 N 859 (у редакції від 06.06.2017 N 556) до 1 травня 2019 року.

 Такі іноземні доходи є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% (п.167.1 ст.167 ПКУ) та військовим збором за ставкою 1,5%.

Поряд з цим, слід зазначити, що між Урядом України та Урядами інших іноземних держав діють міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування.

 З метою застосування міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування фізичних осіб України, громадяни, які отримують доходи за межами України, повинні підтвердити статус податкового резидента України.

 Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування.

 Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

 Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації передбачена п.120.1 ст.120 ПКУ і становить 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.  За ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.

 Крім того, згідно ст.164-1 КУпАП застосовується адміністративна відповідальність, що тягне за собою накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 грн). За ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 85 до 136 грн).

 Громадяни, які отримували іноземні доходи та знаходяться за кордоном, можуть надіслати декларацію поштою, або в електронному вигляді, або звернутися до посольства чи консульства.

 Дрогобицьке управління ГУ ДФС у Львівській області звертає увагу, що громадянин сам обирає спосіб подачі декларації – особисто, або уповноваженою особою; поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше, ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання; в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подання.

Залишити відповідь

Перейти до вмісту