Делегація з Трускавця вшанувала пам’ять українців, які загинули в Павлокомі у 1945 році

 7 березня в селі Павлокома (Республіка Польща) делегація із Львівщини взяла участь у заходах з нагоди 75-ї річниці трагедії в цьому селі. Тоді загони Армії Крайової під командуванням поручика Юзефа Бісса замордували 366 українців – жителів Павлокоми.

 Участь в заходах у Павлокомі взяла і делегація з м. Трускавця на чолі з міським головою Андрієм Кульчинським. До складу делегації ввійшли також депутат міськради Микола Сеньків, представники трускавецького відділення Бойківського товариства «Устріки Долішні» Наталія Томченко та Наталія Ониськів, працівники міськвиконкому. Трускавчани поклали вінки та запалили лампадки біля символічного хреста, який вшановує пам`ять 366 замордованих українців.

 Після панахиди відбулося невелике віче, на якому промовляли воєвода Підкарпатського воєводства Ева Лєнярт, голова Львівської ОДА Максим Козицький, голова Львівської облради Олександр Ганущин, народний депутат України Софія Федина, представники українських товариств у Польщі.

 В цей же день 7 березня трускавчани в складі чисельної делегації Львівщини та українських товариств Польщі вшанували пам`ять автора музики гімну України о. Михайла Вербицького. У селі Явірник Руський, де народився отець Вербицький, у церкві св. Димитрія, де він був охрещений, було відслужено молебень. Церква зараз недіюча, поступово попадає в руїну. Українці в Польщі надіються, що держава Україна допоможе у збереженні цієї символічної для українців святині.

 Делегація з Трускавця склала квіти та запалила лампадки на братській могилі замордованих українців у Явірнику Руському на місцевому цвинтарі.

 Також делегація Львівщини взяла участь у заходах, які пройшли на могилі о. Михайла Вербицького в с. Млини неподалік польсько-українського кордону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.