У Трускавці закликають навколишні міста долучитись до створення регіонального притулку для собак

 30 липня, на засіданні сесії міської ради до депутатів звернувся трускавчанин Валерій Ямковий з питанням будівництва притулку для тварин у Трускавці. Він розповів, що вже багато років займається порятунком тварин, часто забирає їх з вулиці та сам дбає про чотирилапих. За його словами, він забрав на перетримку близько 10 собак, з них троє дуже хворі та потребуюсь особливого догляду, ліків та харчування. Через тварин у чоловіка часто виникають проблеми з сусідами, а коли він облаштував вольєри в районі центрального ринку, на нього посипались офіційні скарги та приписи основані на заявах працівників магазинів. Тож, на його думку, Трускавець повинен збудувати свій притулок. 

 Прохання та зауваження Валерія Ямкового депутати підтримали та закликали активіста посприяти залученню керівників сусідніх міст до вирішення цього питання.

Притулок для тварин – питання не нове

Слід зазначити, що створення притулку в районі вже довгий час залишається відкритим в силу об’єктивних обставин. Найперше це – земельна ділянка, яка мала б буди віддаленою від міст, але водночас доступною для усіх. Такі ділянки можна знайти в районі, передмісті Борислава чи Дрогобича, через те, що Трускавець вільної землі для такої забудови немає. Також, важливий фактор – фінансування притулку. Для цього необхідно, щоб усі міста долучались.

 Чому, важливо, щоб сусідні міста брали участь в створенні притулку?

 Як відомо, у Трускавці існує громадська організація «Мокрий ніс», яка займається стерилізацією та чипуванням безпритульних собак. Частково кошти за стерилізацію покриває міський бюджет. Вони, також можуть брати собак на перетримку на кілька днів. Цього, звісно, недостатньо, але це велика робота, яка ведеться для зменшення кількості бездомних тварин на вулицях Курорту. Очевидно, що в інших містах теж є схожі організації, які займаються тваринами і вони теж шукають постійного житла для своїх пухнастих підопічних. Саме тому всі зацікавлені, щоб в регіоні був притулок, однак досі не всі були готові долучатись до роботи.

Є позиція Трускавця

 Як зазначив Андрій Кульчинський, міський голова Трускавець готовий брати участь у створенні притулку для собак, але за умови, що до цього долучаться й сусідні міста. Депутати наголосили, що активістам та зоозахисникам найкраще створити активну робочу групу та направити звернення до усіх зацікавлених, це б неабияк допомогло і Трускавецькій міській раді зрушити питання з місця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.