З 2 по 5 грудня 2021 року у курортній столиці України м. Трускавці, відбудеться ІV Міжнародний Конкурс вокалістів «Пам’яті Мусліма Магомаєва».
Унікальність конкурсу полягає в тому, щоб виявити та відкрити музичній громадськості України та світу вокалістів, які однаково вправно співають і оперу, і естраду. У двох відбіркових турах конкурсанти виконали академічний (оперний) репертуар для власного голосу і естрадну пісню Мусліма Магомаєва. Обов’язковим конкурсним твором є українська народна пісня «Дивлюсь я на небо» з репертуару Мусліма Магомаєва.
Для участі в конкурсі будуть допущені професійні співаки та співачки віком від 16 до 40 років, що мають спеціальну музичну освіту та студенти музичних вишів та коледжів.
Усі учасники пройдуть попередній сліпий відбір за аудіо. На фінальний відбір у Трускавець будуть запрошені виконавці, що набрали найбільшу кількість балів на сліпому відборі
Усі витрати виконавця, окрім дороги, бере на себе оргкомітет.
Вступні внески в Конкурсі відсутні.
Конкурс Пам’яті Мусліма Магомаєва єдиний в Україні, який надає можливість лауреату виступити на найпрестижнішій сцені світу Карнегі Холл.
Призовий фонд Конкурсу:
Спеціальні призи Конкурсу:
Сертифікат на організацію виступу на сцені Карнегі Холл від продюсера Ірини Самсоненко
Сертифікат на 10 000 грн. від MEDIA LIGHT GROUP за краще виконання пісні Мусліма Магомаєва
Цінний подарунок від SOCAR за краще виконання української пісні «Дивлюсь я на небо»
Цінний подарунок від Посольства Азербайджанської Республіки в України та Надзвичайного та Повноважного Посла Азербайджанської Республіки в України ЕльміриАхундової.
Сертифікати призового фонду на 32 000 грн. від видання «Київ дипломатичний»
та багато інших цінних подарунків та призів.
За три роки у Конкурсі взяли участь співаки з Австрії, Великобританії, США, Казахстану, Литви.
Цьогоріч співацька географія розшириться на Азербайджан, Китай та Казахстан.
Також до складу журі у 2021 році увійшла ГюльназІсмаїлова, Народна артистка Азербайджану, Професор Бакинської музичної Академії кафедри «сольного співу та оперної підготовки», солістка Азербайджанського Академічного театру опери та балету.
Українська географія цього року теж вражає – у фінал пройшли співаки від Ужгороду до Сєвєродонецьку.
Гала-концерт Конкурсу буде безкоштовним для глядачів і стане прекрасним культурним відпочинком для трускавчан та відпочиваючих.
Муслім Магомаєв – творчий геній міжнародного значення. Саме тому твори із його репертуару і досі звучать на провідних сценах світу. З Україною його теж пов’язували тісні музичні зв’язки. У своїх концертах Муслім Магометович часто виконував українські народні пісні. Зокрема «Дивлюсь я на небо». Чим популяризував українську культуру у всьому світі. Настав час віддати українцям шану Маестро. Основною метою проведення Міжнародного Конкурсу професійних вокалістів Пам’яті Мусліма Магомаєва показати, що Україна розвивається на засадах мультикультуралізму та шанує митців світового рівня.
Трускавець – туристична столиця України. А проведення там міжнародної культурної події, такої як Конкурс, приверне увагу до міста і до України, де курортні міста стають осередками культури. На зразок всесвітньовідомих Каннів, Сопоту, Юрмали та інших міст-курортів. Що позитивно вплине на репутацію нашої країни на світовій арені.
Конкурс став також дипломатичною мультикультурною платформою для співпраці двох країн.
У 2020 році Конкурс відвідала Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні ЕльміраАхундова. У 2019 році Конкурс відвідали дипломатичні місії Таджикістану та Болгарії.
У 2019 році під час візиту Президента України Володимира Зеленського до Азербайджану, та зустрічі із Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим було відзначено високий рівень проведення Конкурсу Конкурс став рушійним фактом для підписання договору співробітництва між Трускавцем та азербайджанським містом Губа.
Організатори Конкурсу:
Азербайджанський культурний центр імені Мусліма Магомаєва (Гурбан Аббасов та Наталія Кудряшова)
Трускавецька міська рада (міський голова Трускавця Андрій Кульчинський)
Конкурс проходить за підтримки:
Міністерства культури України
Посольства Азербайджанської Республіки в України та Надзвичайного та Повноважного Посла Азербайджанської Республіки в України ЕльміриАхундової.
Державного комітету Азербайджанскої Республіки по роботі з діаспорою
Міжнародного товариства україно-азербайджанської дружби ( Голова Козицький Степан Зіновийович)
Офіційна сторінка Конкурсу: https://www.facebook.com/KonkursM/
Телефон: +380504123355
Фото: https://dropmefiles.com/oqObC
Відео:https://youtu.be/j9X837-lnoY
Партнери:
Державний комітет по роботі з діаспорою Азербайджану
Державна нафтова компанія Азербайджанської Республіки SOCAR
Благодійний фонд «SOCAR БЛАГО»
TURKISH AIRLINES
Конгрес Азербайджанців Дніпропетровської Області
Об’єднаний Конгрес азербайджанців України у Львівській області
Трускавецький Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат»
Мережа Готелів «Відпочинок 365»
Готель «Трускавець 365»
Гірськолижний курорт «Крутогір»
Готель «PH CLUB» місто Трускавець
Готель «Оберіг» місто Моршин
Асамблея Національностей України
Ресторан «Султан» місто Трускавець
Готельно-курортний комплекс «Карпати»
Арт-ресторан «Я і ти» місто Трускавець
Галицька кіношкола
Кафе «Дубровка» місто Київ
Торговий Дім Азербайджану
Торгова Марка «Трускавецька вода»
Торгова Марка «Мукко»
Торгова марка «Аз граната»
Туристична агенція «Карпатія Галич Тур»
Поліграфічна фірма «Савана»
Інформаційні партнери:
Державне інформаційне агентство Азербайджану “Азертадж“
Державне телебачення Азербайджану “AZ TV”
Державне інформаційне агентство «Укрінформ»
Медіа група, видавничий дім MediaLightGrop
“Тайни зірок”
Видання:
“КП в Україні”
“Телегид“
“Високий Замок”
“Обозреватель“
“Київ дипломатичний”
“День”
Видавничий дім «Україна Бізнес»
“Бізнес ревю”
“Дзеркало тижня”
“Україна молода”
Емігрантське Радіо
THE WORLD NEWS
Азербайджанське видання «Кorrespondent.az»
Азербайджанське видання «Report.az»
Радіо «Своя хвиля» 98.8 fm
Трускавецький інформаційно-курортний центр
Азербайджанські видання:
TREND.AZ
AQREQATOR.AZ
DAY.AZ
MODERATOR.AZ
Агентство міжнародної інформації Новини-Азербайджан
Журі:
До складу журі Міжнародного конкурсу вокалістів «Пам’яті Мусліма Магомаєва» запрошуються провідні оперні солісти, викладачі та завідувачі кафедр вокалу Музичних Академій.
Голова журі – Гурбаналі Гасан-огли Аббасов.
Народний артист України, Оперний та естрадний співак, Голова Азербайджанського Культурного центру імені Мусліма Магомаєва,
Посол Миру
Члени Журі:
Олександр Дяченко.
Народний артист України.
Завідувач кафедри сольного співу Національної музичної академії імені П.І.Чайковського
Соліст Національної опери України.
Професор.
Повний кавалер ордену “За заслуги” перед Україною.Лауреат міжнародних конкурсів
Людмила Божко
Народна артистка України
Завідувач кафедри академічного співу Львівської Національної музичної академії імені М.Лисенка
Солістка Львівської Опери
ГюльназІсмаїлова
Народна артистка Азербайджану.
Професор Бакинської музичної Академії кафедри «сольного співу та оперної підготовки». Солістка Азербайджанського Академічного театру опери та балету.
Лауреати минулорічного Конкурсу успішно працюють на сценах оперних театрів України, Національної оперети, Національних оркестрів.
Постійно беруть участь у концертах, які влаштовують організатори Конкурсу.
За 2018-2020 роки Конкурс висвітлили більше 100 українських та зарубіжних ЗМІ. Прес-кліпінг Конкурсу налічував більше 300 публікацій. Конкурс також став платформою для спілкування та співробітництва журналістів та музичних продюсерів. Для отримання інформації з перших рук на конкурс завітали 25 журналістів топових ЗМІ України та Азербайджану.