Безпекові угоди – заради ефективної й розгалуженої архітектури гарантій

Нещодавно підписано безпекові угоди  про довготривалу співпрацю й підтримку з країнами-лідерами – цього разу з Німеччиною та Францією. 

Наразі Україна підписала такі договори з Великобританією, Німеччиною і Францією.

Ці країни-лідери взяли на себе зобов’язання розробити та підписати з Україною безпекові договори ще у липні минулого року на саміті НАТО у Вільнюсі.

Чому такі безпекові угоди є важливими для України?

Кожна країна розробляє угоди у індивідуальному порядку, прописуючи власну готовність допомагати Україні. Ці домовленості будуть дієвими у стримуванні російської агресії надалі та допомагатимуть уже зараз захищати незалежність України.

Їхні ключові положення стосуються гарантій подальшого надання Україні зброї та іншої допомоги, яку партнери вже надають для опору агресії рф; підтвердження того, що результатом має стати відновлення цілісності України, а також гарантій швидкого запровадження нових механізмів тиску на росію у разі поновлення війни з її боку.

Німеччина вже взяла на себе політичне зобов’язання передати Україні у 2024 році зброю на суму 7,1 млрд євро.

Оборонна підтримка, спільні політичні кроки, подальша систематизація відносин між інституціями наших держав заради більшої безпеки та спільної сили. Триває робота й з іншими нашими партнерами над новими угодами – це буде дуже ефективна й розгалужена архітектура безпекових гарантій. Речі, які слугуватимуть стримуванню російської агресії в майбутньому та допомагатимуть зараз – захищати незалежність.

Ці угоди укладають на основі декларації про безпекову підтримку України від G7.

Разом переможемо!