Вартість пасажирських перевезень по місту поки що не зросла

29 червня відбулося чергове засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради. Більшість питань так чи інакше стосувалися перевезень, адже різке зростання ціни на паливно-мастильні матеріали безпосередньо впливає на собівартість послуг.

Вивіз сміття для трускавчан зросте: 1 мешканець багатоповерхівки сплачуватиме в місяць по 50 грн. 64 коп. за цю послугу, а 1 мешканець приватного сектору – по 57 грн. 87 коп. Обґрунтування підняття тарифу можна прочитати тут.  Надавач послуг зобов’язався переглянути норми, які діють ще з 2011 року, і активніше впроваджувати практику сортування сміттєвих відходів. Тариф вступає в дію з 01.07.2022 р.

А от вартість пасажирських перевезень містом наразі не зросла. Планувалося тариф підняти з 10 до 15 грн., тобто на 50%. Причина зрозуміла – ріст ціни на пальне. Так, дизпаливо подорожчало з 37 до 57 грн. Та навіть після підйому тарифу до 15 грн. перевізник все одно не виходить навіть на нуль, не кажучи вже про прибуток, тому очікував би компенсації з міського бюджету, а її не буде.

Тому влада міста спільно з перевізниками в умовах воєнного стану розглядає інший варіант, який однозначно сподобається мешканцям та гостям Трускавця. Маршрути Дрогобич-Трускавець та Стебник-Трускавець продовжать таким чином, щоб вони покривали внутрішньоміські перевезення. Додаткової чи подвійної оплати не буде, тобто той, хто їде зі Стебника чи Дрогобича, доїде за ту саму ціну в 20 чи 25 грн. не лише на Стебницьке кільце, а й, наприклад, до Трускавецької лікарні чи потрібного санаторію на роботу. Відповідно і зменшиться інтервал між маршрутками, тобто не потрібно буде чекати на маршрутку №2 чи №3 по годині чи більше часу.

Перевізники кажуть, що для вивчення теми, погодження та запровадження схем руху потрібно хоча б тиждень. А вже тоді проїзд безпосередньо тільки містом можна піднімати до 15 грн.

Коментуючи ситуацію, міський голова Андрій Кульчинський наголосив на тому, що потрібно думати про майбутнє, а його він бачить з комунальним електротранспортом зі стаціонарними зарядками на кінцевих станціях, або в формі комунально-приватного партнерства з діючими чи іншими перевізниками. Ми наближаємося до норм Євросоюзу, а там вони доволі жорсткі. Перехід на екологічно чистий та дешевший транспорт у Трускавці – це справа післявоєнного майбутнього нашого курорту, переконаний міський голова.

Отже, питання підвищення вартості внутрішньоміських пасажирських перевезень відклали.

У рішенні «Про затвердження схем розташування контейнерних майданчиків для розміщення контейнерів для збирання твердих побутових відходів» затверджено 10 місць збору сміття (контейнерних майданчиків) у с. Станиля та 19 – в с. Доброгостів (за пропозиціями старост).

Ще одне питання, прийняте на виконкомі – внесення змін в схему руху міського автобусного маршруту загального користування № 2 санаторій «Кристал» – санаторій «Молдова». Мова про заїзд автобусів до санаторію «Карпати».

Також виконком на прохання мешканців вулиці Ярослава Мудрого погодив встановлення дорожнього знаку 3.38 «Зона обмеження стоянки» при в’їзді на вул. Я.Мудрого.

Рішення «Про затвердження програми «Розробка схем планування та забудови територій (містобудівна документація)» стосувалося нового міського кладовища.

Наступне рішення «Про надання дозволу на надання послуг безконтактного прокату електросамокатів у м. Трускавець» прийнято після звернення підприємців, котрі раніше працювали в Бучі та Ірпені і котрих жорстокі реалії воєнного часу вижили з насиджених місць.

Після реєстрації у Трускавці підприємець Слотило до кінця 2022 року отримує можливість встановлення пунктів прокату електросамокатів. Самокати обладнані GPS, з міста виїхати на них неможливо – спрацьовує сигналізація. Заїжджаючи у зону зменшеної швидкості (а це практично вся центральна частина міста, пішохідні хони, курортний парк), такий електросамокат їхатиме повільніше, з мінімальною швидкістю. Ставлячи самокат в зоні бонусної парковки, клієнт сплачуватиме меншу суму за прокат. Самокат можна взяти в певних пунктах, оплатити смартфоном і залишити теж в певних пунктах міста (карти-схеми будуть в програмі), Передбачені зони заборон паркування, переважно це густонаселені житлові масиви.

Послуга є новою і атракційною для Трускавця як курортного міста, де дбають про дозвілля та екологію. Аналогічна послуга вже діє у Львові та в деяких інших українських містах.

Наступне засідання виконкому відбудеться вже в липні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *