Для ветеранів і ветеранок лікування у стаціонарі безкоштовно за Програмою медичних гарантій

У рамках співпраці з Національною службою здоров’я України Мінветеранів підготувало роз’яснення. Якщо ветерану чи ветеранці необхідне лікування у стаціонарі, то вся медична допомога для них має бути безоплатною в тій лікарні, яка має договір із НСЗУ. Зверніть увагу: всі необхідні ліки також повинні надаватися пацієнту безоплатно.

Лікування у стаціонарі здійснюється за пакетом “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій”. Увесь обсяг послуг у ньому є гарантованим, вимоги докупити або доплатити – незаконні.

Лікування за стаціонарним пакетом передбачає такі напрямки:

– кардіологія;

– неврологія;

– інфекційні хвороби;

– пульмонологія;

– гастроентерологія;

– педіатрія.

Ветеран і ветеранка мають право на безоплатні послуги:

– аналізи – крові, сечі, тестування на гепатити, глюкоза в крові, холестерин тощо;

– обстеження – ЕКГ, УЗД, КТ, МРТ, рентген та ін.;

– знеболення;

– ліки з Нацпереліку основних лікарських засобів, а також ліки, закуплені МОЗ;

– інтенсивна терапія;

– харчування.

Докладніше про послуги за пакетом можна переглянути на сайті НСЗУ у розділі “Контрактування / Контрактування 2024 / Вимоги ПМГ 2024 – пункт 39: за цим посиланням.  

Для безоплатного лікування у стаціонарі необхідно направлення від сімейного або лікуючого лікаря. Також меддопомога буде безоплатною, коли ветерана чи ветеранку госпіталізувала у лікарню «швидка», або якщо він чи вона самостійно звернулися по допомогу у невідкладному стані.

Перевірити, чи має лікарня договір із НСЗУ за необхідним пакетом, можна за допомогою інформаційного дашборду за цим посиланням або за телефоном контакт-центру НСЗУ — 16-77.