Звіти керівників комунальних підприємств взято до відома

Кінець 2022 року в роботі депутатів Трускавецької міської ради був присвячений розгляду діяльності комунальних підприємств громади. Якщо на ІІ пленарному засіданні 41 сесії (15.12.2022) заслухали звіти по КП «Трускавецький інформаційно-курортний центр» та КП «Трускавецьтепло», то сьогодні, 22 грудня, на ІІІ пленарному засіданні – всіх решта. А це шість комунальних підприємств: «Редакція міського радіомовлення» (директор Володимир Наконечний), «Трускавецьсвітло» (директор Микола Сеньків), «Харчовик» (директор Владислав Кремко), «Парк курортний» (директор Назар Веретка), «Трускавецьвода» (директор Ігор Яковина) та ТОВ «Трускавецький водоканал» (директор Роман Бучкович).

Першим на сьогоднішній сесії звітував директор КП «Редакція міського радіомовлення» Володимир Наконечний. Підприємство дотаційне, але стратегічно важливе. На жаль, не вся територія громади покривається ФМ-мовленням «Своєї хвилі», адже гори перешкоджають якісній передачі сигналу до Орова та Зимівок. Але є бачення як це виправити, подібно як і бачення подальшого розвитку комунального підприємства. Депутати похвалили керівника за креативність та багатофункціональність, адже пан Володимир – не лише директор, а й ведучий, причому і на загальноміських заходах, а ще має багато проєктів та задумів, котрі популяризують наш курорт та дають можливість розвитку творчим особистостям громади.

КП «Трускавецьсвітло» діє неповні два роки (створене 4 лютого 2021 року). З початку його створення керівником є Микола Сеньків. Завдяки цьому КП місто економить кошти, швидше та якісніше ліквідовує проблеми в галузі вуличного освітлення. В цьому році до завдань підприємства додалося обслуговування сирен, котрі сповіщають про повітряну тривогу. Штат підприємства – 9,5 одиниць.

КП «Харчовик» перебуває у стані реорганізації як кадрової, так і сутнісної. Зараз у штаті – лише одна людина, молодий менеджер Владислав Кремко, котрий обійняв посаду директора з 11 серпня 2022 року (на громадських засадах). Борги підприємства за ці 4,5 місяці зменшилися з 68 до 52 тис. грн. Ведуться ремонтні роботи, планується модернізувати обладнання, адже його зношеність становить понад 90%. Поступове відновлення діяльності «Пельменної» планується з січня 2023 року (спочатку тільки в межах готування гарячих обідів для малозабезпечених, котрі є на обслуговуванні Трускавецького терцентру). Підприємство готується отримати ліцензію на реалізацію алкогольних напоїв.

Одне з найбільших та найважливіших комунальних підприємств громади – «Парк курортний». Його з 2013 року незмінно очолює Назар Веретка, і йому на сесії довелося вислухати чимало компліментів від депутатів. Адже робота виконується якісно, а ті нюанси, які стосуються окремих підрозділів, лише підкреслюють добру роботу всього КП. Зокрема депутати просили продовжити графік роботи міської вбиральні та не експериментувати з закупівлею недослідженої суміші для посипання доріг, котра може бути неефективною та пошкодити дорожнє покриття.

У штаті КП «Парк курортний» – 107 осіб, і більше 50% з них – жителі сіл Трускавецької громади. Середня зарплата на підприємстві – 11 600 грн. Дохід за 11 місяців – понад 20 млн. грн. Дебіторська заборгованість становить понад 700 тисяч гривень. Серед тих, хто боргує «Парку курортному» – і водоканал, і газова служба, та найбільше винні підприємці, котрі займаються туристичною діяльністю. Звісно, зараз у них нелегкі часи, тож оплачувати оренду важкувато. Головне, чим займається КП – благоустрій (доріг, тротуарів, площ, курортного парку, фонтанів, спортмайданчиків, кладовищ та інше). Як каже Назар Веретка, підприємство виконує роботу в межах кошторисних призначень.

КП «Трускавецьвода» (директор Ігор Яковина) створене в 2018 році. Станом на кінець року в його штаті є директор (0,5 ставки) та головний бухгалтер (0,5 ставки), але впродовж року кількість штатних одиниць була більшою. Депутати мали зауваження щодо «проїдання» коштів та висловлювали доцільність в потребі посади заступника директора в наступному 2023 році. За очистку питного озера у 2022 році «висить» борг в сумі 5 млн. 060 тис. 300 грн., який неможливо погасити через законодавство воєнного часу.

Останнім на сесії звітував директор ТОВ «Трускавецький водоканал» Роман Бучкович. Окрім юридичних осіб підприємство надає послугу з водопостачання та водовідведення населенню, а це 10 350 абонентів (507 з них не мають встановлених приладів обліку). За 11 місяців 2022 р. підприємство отримало 6 млн. 525 тис. грн. чистого прибутку, який майже в повному обсязі пішов на оплату борів перед КП «Дрогобицький водоканал». Зараз борг перед Дрогобичем становить 6 млн. 024 тис. грн., він за півтора року скоротився на 9 млн. (було 15 млн.). Роман Бучкович відповів на запитання депутатів щодо стратегічного розвитку підприємства в 2023 та наступних роках.

Звіти очільників шести комунальних підприємств на сесії 22 грудня взяли до відома. Остання в цьому році сесія Трускавецької міської ради завершила свою роботу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *