Зробімо щось позитивне: трускавецькі діти в Польщі

Наприкінці вересня у Республіці Польща стартував цікавий, пізнавальний і надзвичайно корисний польсько-український проєкт «Зробімо щось позитивне», основна мета якого — розвиток соціальних та підприємницьких компетенцій молоді та активізація її до участі у волонтерських ініціативах.

У той час, коли наша держава бореться з агресором, захищаючи не лише власну територіальну цілісність, а й демократичні цінності Європи, такі заходи є надзвичайно актуальними.

Трускавецьку громаду представляли учні 11-А класу НВК «СЗШ №2-гімназія». Протягом тижня юні трускавчани та підлітки з міст Тарнобжеґ і Стальова Воля спілкувалися, знайомили один одного з умовами життя, роботи й навчання у своїй країні, ділилися набутими знаннями й навичками, обмінювались досвідом проведення дозвілля тощо.

Українські школярі розповіли польським друзям про ті заходи, які, наприклад, у НВК «СЗШ№2-гімназія» стали такими традиційними, що без них уже не уявляється життя їхньої шкільної родини: святкування Дня вишиванки, зимове свято «Різдвяні передзвони», благодійні ярмарки, різноманітні мистецькі фестивалі тощо.

Польські школярі, у свою чергу, познайомили із тим, як вони борються із соціальними та економічними труднощами, як організовують і проводять власне дозвілля, приділяючи велику увагу волонтерству.

Цей проєкт допоміг усім учасникам розкритись по-новому, розвинути міжособистісні, комунікативні, організаційні і навіть підприємницькі навички. За цей короткий період діти настільки здружились, що хвилини прощання викликали щирі, непідкупні емоції та сльози. Участь у таких заходах — це, безумовно, хороша можливість молоді відчути власну приналежність до суспільства, змінити на краще не лише своє близьке оточення, а й місто, країну чи весь світ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *