Модричанин Степан Бориславський спільно з товаришами-волонтерами зібрав та передав на ЗСУ півтора мільйона гривень

Вже біля двох років виставка вишиваних робіт мешканця села Модричі Трускавецької громади Степана Бориславського мандрує містами та селами Львівщини.

Завдяки волонтерам Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА (голова Тарас Метик) і БФ «Національний волонтер» (директор Тарас Гентош) виставку рукотворного Святого Письма у вишивках, сотворених руками Степана Бориславського, оглянули десятки тисяч людей. Зібрано понад 1,5 млн. грн., які передано на потреби Збройних Сил України. Про це 29 січня на щотижневій апаратній нараді в Трускавецькій міській раді повідомив заступник міського голови Трускавця, староста с. Модричі Мирон Флюнт.

Вишивані ікони Степана Бориславського – це копітка праця за декілька десятків років. Унікальна колекція вишиваних ікон складається з 14 стацій Хресної Дороги нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа, ікон Господніх та Богородичних, ікон різних святих, образів із зображеннями різних сцен зі Святого Письма Старого та Нового Заповіту.

А в цілому модричанин Степан Бориславський має в доробку понад 100 унікальних полотен, які створені з великою любовʼю до Бога і України. Їх пізнає Україна і світ, а ще вони служать допомогою для наших Воїнів Світла.

Не зайве буде нагадати, що пан Степан Бориславський волонтерив і в інший спосіб. З самого початку повномасштабної війни він допомагав своїй мамі Марії пекти пампухи, котрі відправляли нашим хлопцям на фронт, а також роздавали внутрішньо переміщеним особам у Трускавці за посередництвом Гуманітарного штабу Трускавецької міської ради.

Степан Бориславський не тримає свої роботи вдома, адже творить не лише для себе. Він творить для людей та для прослави Господа і Його Святої Церкви. Тож не дивно, що саме в церквах його ікони отримують друге дихання. Впродовж воєнного часу виставка ікон Степана Бориславського з благословення Митрополита Львівського УГКЦ Ігоря Возьняка, єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії, владики Ярослава Приріза і його помічника, єпископа Григорія Комара побувала у майже сотні храмів Львівщини.

Лише в 2023 році ікони Степана Бориславського оглянули вірні Львова, Жовківщини, Городоччини, Дрогобиччини, Стебника, Борислава, Моршина та ін. У Трускавці виставку експонували в церкві святого пророка Іллі з 26 лютого по 4 березня 2023 р. Побувала виставка і в сусідній Польщі. А всього в 2023 році зорганізовано 52 благодійні виставки (кожного тижня – виставка у іншому храмі). Окрім храмів роботи експонувалися і в реабілітаційних закладах, де відновлюються наші воїни та цивільні, котрі постраждали від війни.

В 2022 році (з серпня по грудень) виставка експонувалася в 20 храмах України та Польщі, зібрано 315 тис. 895 грн. За 2023 рік було зібрано 1 млн. 155 тис. 520 гривень. За 2022-2023 рр. на виставках робіт С. Бориславського загалом зібрано 1 млн. 471 тис. 415 грн., тобто майже півтора мільйона.

У 2024 році експозиція вишиваних ікон Степана Бориславського продовжує мандрувати храмами Львівщини. В січні виставку оглянули парафіяни с. Літиня, с. Волоща, с. Грушів, с. Вороблевичі та селища Східниця на Дрогобиччині.

Практично на кожній виставці ікон Степан Бориславський присутній особисто спільно з організаторами виставок, волонтерами, головою Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Тарасом Метиком та директором БФ «Національний волонтер» Тарасом Гентошем.

Тож низький поклін Степану Бориславському, Тарасові Метику і Тарасові Гентошу за їхнє волонтерство та їхню жертовність! Нехай ваша доброчинність, дорогі волонтери, наближає Українську Перемогу! Нехай зібрані кошти збережуть життя нашим воїнам і стануть тою необхідною лептою, котра переламає хід війни на нашу користь та принесе довгоочікуваний мир та Перемогу.