сирена

На Львівщині від початку війни прозвучало понад 200 повітряних тривог

Сирени сповіщають про повітряну тривогу, загрозу ракетного удару зі сторони російських загарбників. З перших днів війни і станом на 13 жовтня сигнали оповіщення на Львівщині повідомили про 206 повітряних тривог.

З 24 лютого територіальна підсистема єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області переведена на режим функціонування особливого періоду у бойову готовність «ПОВНА».

Сама система працює за таким принципом. Радіолокаційні підрозділи Повітряних Сил ЗСУ виявляють потенційну повітряну загрозу. Між фіксацією літака або ракети та запуском сирени – лічені хвилини або й менш як хвилину.

Звук сирени говорить про те, що на регіон ймовірно летить ворожа авіація. Однак виявити усі повітряні загрози неможливо. Сигнал «Повітряна тривога» транслюється на всю Львівську область та має виконуватися усіма. Звісно, буває, що люди нехтують сигналами оповіщення і не йдуть в укриття. Однак після останнього масового ракетного удару на Львівщину 10 жовтня, населення стало більш адекватно реагувати на ці загрози.

Подекуди сигнали оповіщення вмикаються не одночасно. Тобто, сирени на вулиці вже чутно, тоді як повідомлення на телефон ще не прийшло. Це відбувається, бо вся система оповіщення на Львівщині складається з 8 підсистем. З питань безпеки їх вмикають почергово, адже коли одна підсистема вийде з ладу, інші далі працюватимуть та сповіщатимуть про будь-яку загрозу.

Пам’ятайте, що залишати укриття до сигналу «Відбій повітряної тривоги» небезпечно.

Якщо станеться так, що на Львівщині знову тимчасово зникне мобільний зв‘язок, а ви потребуватиме допомоги, додзвонитися до служб можна буде за допомогою стаціонарних телефонів.

Телефонувати слід за номерами:

101 – пожежна охорона

102 – поліція

103 – швидка допомога

104 – аварійна служба газу

112 / 032 259 60 31 – Гаряча лінія Львівської області

Щоб постійно мати доступ до найновішої інформації, придбайте радіоприймач на батарейках, а краще – на акумуляторах, він працюватиме довше (ідеально, якщо акумулятори заряджаються від сонячного світла).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *