Цього року у Трускавецькій громаді вже вдруге відкривається сучасний, обладнаний за новими стандартами харчоблок у сільській школі. Перший – нещодавно запрацював в селі Орів, а сьогодні відбулось урочисте відкриття оновленої їдальні та харчоблоку в Модрицькому ЗЗСО, де навчається понад сто дітей та діє дошкільна група.

До цього моменту даний заклад освіти йшов багато років. Від початку запуску школи  і садочка, у 2005 році, тут готували тільки для дошкільнят, інколи – першачків, а решта учнів купувала перекус у буфеті. Лише після об’єднання громад вдалося реалізувати мрію усіх модричан. Відтепер вони можуть бути спокійними за дітей та їхнє здоров’я, адже харчування організоване відповідно до реформи із сучасними підходами приготування та впровадженою системою HACCP (аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за всіма етапами приготування страв і харчових продуктів).

Основні видатки на реалізацію проєкту були профінансовані з місцевого бюджету. Було закуплено посудомийку, плити, жарову шафу, стелажі, столи, посуд та інші кухонні прилади, відремонтовано приміщення цехів та головної зали. Ремонт системи електропостачання  та облаштування витяжної системи вентиляції гарячого цеху – найбільш вартісні роботи. Від німецького міста-партнера, землі Ватлінген школа отримала дороге холодильне обладнання та електричний млинок. У даній реновації зважили на всі фактори для комфорту як працівників кухні, так і учнів, які тут обідають.

Учасників навчального процесу поблагословив отець Роман та освятив приміщення. Він також є вчителем цієї школи. У світлому залі продумана кожна деталь. На стінах – цікаві та стильні тематичні малюнки. Ідея належить директору школи – Лілії Гринаш, яку втілювали всією шкільною родиною. Простір має підіймати настрій дітям та наганяти апетит, кажуть працівники їдальні. Гарне оздоблення – один з елементів. Дуже важливе завдання у кухарів, які готують збалансовані обіди за новітніми стандартами, – спонукати дітей залишати чисті тарілки. Багато страв приготують, зокрема, за рекомендаціями зі шкільного меню Євгена Клопотенка.

Як зазначили у відділі освіти міської ради Трускавця у Модрицькому ЗЗСО, як і в інших навчальних закладах громади, забезпечено безоплатне харчування дітей пільгових категорій (тут понад 30 осіб). З міського бюджету, також, компенсується половина вартості обідів для усіх учнів 1-4 класів.

Вітаємо громаду Модрич із чудовим результатом реалізації надважливого проєкту!

Деталі в сюжеті.

Перейти до вмісту