Пам`ятаємо наших Героїв: у Трускавці запрацював електронний Меморіал пам`яті

Пам’ять про загиблих захисників України – це наш святий обов’язок. У Трускавці належно вшановують полеглих Героїв, та намагаються максимально підтримати родини захисників.

На жаль, як не боляче це усвідомлювати, полеглим воїнам більше нічого не потрібно окрім нашої пам`яті та молитви. Вони віддали життя за Україну, а Україна має вшанувати їх належним чином – як на загальнодержавному, так і на місцевому рівні.

У Трускавці після завершення війни планується облаштувати меморіал, і про це неодноразово заявляв міський голова Андрій Кульчинський. Але вшанування Героїв здійснюється і зараз, хоча війна ще триває. Наприклад, в селі Орів освятили тимчасову Алею Слави, у Трускавці та селах громади на різні свята (День Незалежності, День Захисника України та ін.) на кладовищах проходять панахиди за загиблих Героїв, вшанування здійснюється в установах освіти (меморіальні таблиці на стінах шкіл, уроки пам`яті), культури, а працівники сфери соціального захисту допомагають сім`ям загиблих.

А днями постав ще електронний меморіал – на Дереві миру обабіч приміщення міської ради розміщено короткі дані про загиблих захисників з Трускавецької громади. У переліку як ті, що поховані у Трускавці та селах громади, так і вихідці з нашого краю, поховані далеко (Орест Кінаш у Києві, Тарас Бобанич-«Хаммер» у Львові, Андрій Слопак у Старосамбірському районі тощо) чи не поховані, оскільки їхні тіла залишилися на окупованих територіях або ж не віднайдені (Юрій Куцук, Юрій Бунь). Пам`ятаємо про всіх і схиляємо голови перед подвигом наших мужніх воїнів!

Наразі в електронній Книзі пам`яті доступні дані про 29 Героїв, котрі загинули з початку повномасштабної війни. Хотілося б, щоб більше не було загиблих, щоб всі наші воїни повернулися додому живими та неушкодженими, але на все воля Божа. Тож якщо підтвердиться інформація про загибель тих воїнів, котрі зараз вважаються зниклими безвісти, їхні дані теж будуть внесені у Меморіал пам`яті.

Вічна пам`ять всім воїнам, котрі полягли за волю та незалежність України. Пам`ятаємо наших Героїв!