Пам`ятаємо про повстанців та їхні подвиги

З нагоди 80-ліття створення УПА музей історії міста-курорту провів краєзнавчу експедицію «Історії окремих криївок» із проєкту «Історичними стежками новоствореної Трускавеччини». Участь в експедиції взяли працівниці музею під керівництвом директорки установи Галини Коваль, краєзнавці Ігор Ліщинський та Петро Закусило, вчителька Доброгостівського ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. І. Боберського Ганна Гундер, директор Уличненського ЗЗСО І-ІІІ ст., вчитель історії Володимир Савчин, працівники Трускавецької міської ради, учні Доброгостівської школи.

Учасники експедиції відвідали чотири локації, безпосередньо пов’язані з місцями діяльності УПА: криївки в селах Уличне та Бистрий, криївки та місця боїв в урочищах Помярки та Широке Поле біля Трускавця.

У Трускавецькій територіальній громаді є чимало місць, пов’язаних з діяльністю Української Повстанської Армії. Такі локації є в кожному населеному пункті громади. Найбільше криївок знаходиться на території села Орів, і вони ще чекають свого часу, висвітлення та уваги.

В музеї історії Трускавця вирішили заповнювати білі плями нашої історії та розпочали інформаційно-просвітницьку кампанію на тему УПА. Адже хто не знає минулого – не має майбутнього. Ворог в українців той самий, який був і 80 років тому, тому маємо пам’ятати про наших героїчних предків, які боролися з московітами-большевиками і правильно та правдиво розставляти історичні акценти.

За результатами експедиції «Історії окремих криївок» буде створено та оприлюднено відеоролик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *