Підсумки року в дружньому колі за українським звичаєм

У день перед надвечір’ям Богоявлення Музей міста-курорту, вілла «Саріуш» («SARYUSZ») та її хранителі – директорка Галина Коваль з працівниками вітали друзів, колег, однодумців на традиційному підсумковому вечорі.

У різдвяній атмосфері Галина Коваль провела невеличкий екскурс у минулий рік і розповіла про роботу та здобутки колективу. Попри важкий період, черговий рік війни в Музеї міста-курорту проведено чимало заходів і оновлень. Тут відбувались цікаві виставки, круглі столи, семінари, тренінги та майстер-класи, зокрема для наших захисників. Музейний арт-проєкт “Відвідини Музею воїнами ЗСУ” за співпраці з Олегом Нечипором, організатором культурного дозвілля воїнів відвідало близько 1000 воїнів, для яких проведено понад 100 екскурсій музейними експозиціями. Проходила цікава інтелектуальна гра “Сіль за смаком”, яку з кінця грудня 2022 року регулярно для хлопців проводить її авторка п. Надія Гірько. Відзначила пані Галина й відкриття нових експозицій у головних залах, присвячених історії курорту та головній його перлині – Нафтусі.

Історія Музею міста-курорту розпочалась в середині 1981 року, з 1992 року (початок Незалежності) музей перейшов у підпорядкування відділу культури ТМР. Відтоді він охоплений турботою, визнанням і опікою. Було приємно дізнатись скільки небайдужих трускавчан та мешканців нашої громади, на ряду з керівництвом міської ради, підтримують Музей і його колектив у цьому та в попередні роки. За патронат і сприяння всім подякувала господиня Галина Коваль, директорка Музею, який крізь роки зберігає історію Трускавця.

Вшанувати наполегливу працю музейників та засвідчити свою повагу прийшли отець церкви Св. Миколая Андрій Гладкий, міський голова Андрій Кульчинський, працівники відділу культури, Народного дому м.Трускавця, Трускавецького інформаційно-курортного центру, директор Трускавецької школи мистецтв ім. Р.Савицького, директорка Художнього музею М.Біласа та симпатики музейної справи.

Захід супроводжувався виступом Марії Курищук в ролі курортниці початку XX ст., розважальною вікториною від Надії Гірько та різдвяними і класичними мелодіями від учасників Народного естрадно-джазового оркестру “Біг-Бенд” (кер. Павло Андрейко) Народного дому м.Трускавця.

Завершили зустріч спільною колядою.