Сучасний харчоблок і їдальню відкрили в Орівській школі

У школі села Орів запрацювала оновлена їдальня та харчоблок. Тепер діти харчуються у світлому й охайному приміщенні. Покращили умови й для кухарів – провели ремонт кухні, закупили обладнання для приготування їжі та посуд. Приміщення їдальні та кухні було повністю відремонтовано коштом місцевого бюджету (орієнтовно 800 тис. грн). Було перекрито дах, закуплено новенькі меблі, кухонне начиння та обладнання, замінено двері та вікна, водопровід та електрику, бруківкою вистелено доріжки між корпусами. Сіро-коричневі стіни й стелю, скрипучі двері та провалену підлогу, старі вікна – увесь колишній, абсолютно непривабливий та застарілий простір переобладнали в сучасний та зручний, де цікаво перебувати, обідати й працювати.
Здається, що в нових стінах і апетит ліпший. Окрім сучасного приміщення і меблів, в їдальні готують корисне та якісне меню згідно зі стандартами Нової Української Школи, яке дуже подобається усім учням. Тепер тут щодня харчуються більш як 100 дітей. Для комфорту школярів навіть змінили протяжність обідніх перерв, щоб кожен поїв без поспіху. Завдяки кухарю Галині Костище та її помічницям – Оксані Фендак і Галині Мелько з їдальні щодня просочуються неймовірні запахи домашніх страв, приготовлених із любов’ю.
Від планування проєкту до конкретного результату – відкриття харчоблока, не пройшло й року. Дирекція школи, вчителі та батьки зізнаються, що повірити у такий результат було важко, оскільки від початку незалежності це приміщення не бачило реновацій. Сьогодні ж велика шкільна родина дуже вдячна владі, депутатам, міському голові та керівництву відділу освіти міської ради за турботу про них і здоров’я їхніх діток.
Як зазначає директорка школи Оксана Логин села Орів та Зимівки Трускавецької громади – обидва гірські, зокрема сам Орів простягається більш як на 14 кілометрів. На два села діє одна середня школа І-ІІІ ступенів. Вийшовши з дому о сьомій ранку, деякі учні, аж до вечора не мали можливості повноцінно пообідати, тому батьки завжди були цим стурбовані. Тепер – задоволені усі.
У створенні нової їдальні та організації здорового харчування в Орівській школі є важлива соціальна складова – забезпечення безплатними обідами діток з сімей пільгових категорій, яких тут біля 50 (сиріт і напівсиріт, дітей військових, з малозабезпечених родин). На цьому наголошує міський голова Андрій Кульчинський. Його підтримка освітньої галузі завжди системна – успішно проведена реформа харчування в усіх трускавецьких школах, постійне оновлення мультимедійної техніки, забезпечення інвентарем, підтримка обдарованих учнів та відзначення провідних вчителів – це усе невіддільна складова розвитку освіти в цілому, які проводяться в Трускавці, а тепер і в громаді. Відтак позитивні зміни, зокрема оновлення харчоблоків, відбудуться в усіх сільських школах.

Деталі дивіться у нашому сюжеті