Територіальні громади залучатимуть до фактування утримання дітей віськовозобов’язаними

Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено, що жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, а також жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, усиновителі тощо мають право на відстрочку від мобілізації у період воєнного стану.

Перевірку підстав щодо надання відстрочки від призову під час мобілізації та її оформлення здійснюють ТЦК та СП, однак у процесі цієї роботи виникають складнощі щодо відповідності факту утримання військовозобов’язаним троє і більше дітей віком до 18 років, самостійного виховання дитини тощо.

У вівторок, 19 березня, у Дрогобицькій РВА відбулася спільна нарада за участі першого заступника начальника Дрогобицької РВА Романа Шлярпа, начальника Дрогобицького РТЦК, СП Миколи Лисака та керівників служб у справах дітей, соціального захисту району і територіальних громад.

У межах зустрічі обговорили питання видачі виконавчими комітетами територіальних громад району відповідних нормативних документів, які підтверджують факт здійснення особою вище зазначених дій. Це необхідно для територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з метою уникнення спекуляцій щодо відстрочки від мобілізації з боку військовозобов’язаних.

За результатами наради було прийнято протокольне рішення щодо видачі виконавчими комітетами територіальних громад на запит Дрогобицького РТЦК та СП довідки про факт спільного проживання та виховання дітей військовозобов’язаною особою, яка претендує на відстрочку від мобілізації. Окрім цього, в процесі роботи заплановано напрацювати низку інших процедур, які сприятимуть дотриманню законності у вказаному напрямі діяльності.