Трикутник добра: що ще можемо зробити для наших ВПО?

Міська влада Трускавця вже понад два роки невпинно працює над тим, щоб допомогти внутрішньо переміщеним особам. Звісно, допомоги ніколи не буває забагато, тим більше, що Трускавець є містом, де кількість ВПО приблизно дорівнює кількості місцевих жителів, а щомісяця прибувають нові й нові переселенці, особливо коли бойові дії на тій чи іншій території загострюються.

14 тисяч офіційно зареєстрованих ВПО в Трускавецькій громаді – це додаткові виклики, навантаження на інфраструктуру, а найголовніше – важка доля конкретної людини, котра вже не має рідного дому, котра очікує на реагування міжнародних гуманітарних організацій. Саме тому залучення більшої кількості гуманітарних місій, благодійних фондів та ініціатив до допомоги нашим ВПО є важливою складовою діяльності роботи органу місцевого самоврядування у Трускавці.

Сьогодні, 27 лютого, з робочим візитом та вивченням потреб ВПО у Трускавці побували представники гуманітарної місії «Triangle Generation Humanitaire» («Тріанґль Женерасьйон Юманітер»). Керівник служби базових потреб Анді, кеш-менеджерка Тетяна та фахівець з інвентарної оцінки місії Володимир провели розмову з міським головою Андрієм Кульчинським, секретарем міської ради Наталією Пономаренко та директоркою територіального центру Оленою Пилат. Тема розмови стосувалася можливої грошової допомоги свіжо прибулим (в 2024 році) ВПО з числа найвразливіших, а також участі «Triangle Generation Humanitaire» в різних гуманітарних проєктах у Трускавці.

До речі, місія «Triangle Generation Humanitaire» ще раніше надавала психологічну допомогу ВПО у Трускавці на базі Трускавецького територіального центру соціального обслуговування.

Співпраця міської влади та місії «Triangle Generation Humanitaire» для ВПО в рамках символічного «трикутника добра» передбачатиме:

– психосоціальну підтримку як окремим ВПО, так і цілим соціальним групам задля сприяння адаптації, підвищення стресостійкості, пошуку виходу з кризових ситуацій,

– правову допомогу, котра включатиме юридичні консультації з питань отримання компенсації за зруйноване майно, отримання чи відновлення втрачених документів, допомогу у підготовці заяв чи скарг та інші,

– кейс-менеджмент, коли в індивідуальному порядку визначатиметься як найоптимальніше допомогти тій чи іншій людині/сім`ї у кризовій ситуації. До речі, фінансова допомога для новоприбулих ВПО у розмірі 10 800 грн на одну людину теж мала б стати суттєвою запорукою того, що називається підтримкою в кризовій ситуації.

Детальніше про «Triangle Generation Humanitaire» можна довідатися на сайті www.trianglegh.org або за телефоном гарячої лінії 0800203242 (понеділка по п’ятницю з 08.30 по 17.30).

Було підписано Меморандум про співпрацю, яка має бути спрямована на користь потребуючих осіб з числа внутрішньо переміщених осіб.