На запрошення організації UNIDO Ukraine (спеціалізована агенція ООН з інноваційного та промислового розвитку) міський голова Трускавця Андрій Кульчинський відвідав міста Німеччини та Швейцарії в рамках навчального курсу. Цей тур та пов’язані з ним видатки були профінансовані стороною, що приймала. Окрім Трускавецької було представлено ще кілька українських громад: Калуська, Луцька, Барська, Чортківська, Овруцька. Основний акцент UNIDO в Україні – робота з нашими громадами, враховуючи нинішні реалії, виклики та перспективи.

Українську делегацію приймали дуже приязно та з відкритими серцями. Переїжджаючи до різних міст можна було побачити український прапор поряд із німецьким біля муніципалітетів. Відчувалось особливе ставлення до українців, яке повсюдно демонструють німці, бо є направду солідарними з Україною та вболівають за наш розвиток і також зацікавлені у взаємовигідному партнерстві.

За словами Андрія Кульчинського завдяки посиленню співпраці з UNIDO у партнерстві з європейськими муніципалітетами можна отримати допомогу на розвиток різних галузей. Наприклад, розвивати досить новий напрямок – телемедицину. Це можливість надати гідну діагностику мешканцям віддалених сіл Трускавецької громади, які часто не мають можливості вчасно потрапити на консультацію до спеціаліста. Для розвитку такого напрямку як телемедицина необхідне спеціальне програмне забезпечення, додаткові прилади зв’язку та сучасне діагностичне обладнання, наприклад, для вимірювання на відстані тиску, температури пацієнта, запису кардіограми, що входять до телемедичного пакета і це не можна порівнювати з консультацією телефоном. У перспективі – це можливість для кожного консультуватись у провідних фахівців не лише в Україні, а й у світі.

Цінний швейцарський досвід з продукування біогазу через утилізацію відходів переймали на прикладі підприємства компанії Renergon, який відвідала українська делегація в місті Тегервілені. Тут не лише ознайомились із поетапним виробництвом, а й отримали прорахунки для установок різної потужності, та під час впровадження в різних умовах. Трускавецька громада має потенціал для того, щоб перетворювати біогенні відходи (траву, листя, органіку) життєдіяльності у енергію. Це може стати вирішенням складної для нашої громади проблеми – сезонного спалювання сухостою, від чого гинуть цілі екосистеми, це негативно відбивається на здоров’ї та може забирати людські життя. Цього можна уникнути з впровадженням утилізації органічних відходів. Надалі це стане інвестиційно вигідним підприємництвом.

Щодо гуманітарного напрямку, то Трускавець вже в пошуку партнерів на платформі Cities4Citie. Цей проєкт презентували у міській раді міста Зіндельфінген. Його створили для задоволення запитів про допомогу та потреби українських міст завдяки можливостям та пропозиціям інших європейських міст і регіонів. Виклики війни серйозні, а для Трускавця, як для тилового міста, головним завданням залишається допомога цивільному населенню, яке постраждало від бойових дій рф. Вимушених переселенців у самому Трускавці понад 13 тисяч осіб. Використовуючи дану платформу можна отримати підтримку в ці складні часи, щоб забезпечити збереження місцевої інфраструктури.

Очевидно, що від успішної реалізації поставлених завдань та плідної співпраці відкриватимуться й перспективи нових можливостей. На цьому участь Трускавця у проєктах UNIDO не завершується, адже наступним кроком буде участь у науково-практичній конференції у Львові наприкінці березня.

Щира подяка всій команді UNIDO за допомогу Україні та підтримку українців в цілому світі. Окрема подяка Гамалію Михайлу – старшому експертові регіонального розвитку Директорату технічного співробітництва та сталого промислового розвитку UNIDO за підтримку та особистий вклад у розвиток України.

UNIDO Ukraine

Перейти до вмісту