Трускавець співпрацюватиме з Міжнародним фондом охорони здоров`я та навколишнього середовища «Регіон Карпат»

Сьогодні, 12 серпня, відбулася робоча зустріч міського голови Трускавця Андрія Кульчинського з представниками Благодійної організації «Міжнародний фонд охорони здоров`я та навколишнього середовища «Регіон Карпат». В зустрічі також взяли участь секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко, керуюча справами Трускавецького міськвиконкому Олена Петранич, начальниця служби у справах дітей ТМР Леся Дребот.

Сторони домовилися про співпрацю, про що підписано відповідний меморандум. Наступна зустріч з метою визначення «дорожньої карти» співпраці на благо ВПО відбудеться 16 серпня.

Міжнародний фонд охорони здоров`я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» (скорочена абревіатура «NEEKA») займається допомогою вразливим верствам населення з числа внутрішньо переміщених осіб. Організація надає підтримку як окремим особам, так і колективним центрам, де ВПО проживають компактно. Цього тижня представники «NEEKA» вже відвідували місця компактного перебування ВПО.

Завдяки співпраці з «NEEKA» влада Трускавця планує покращити дозвілля ВПО, поглибити розвиваючі, навчальні та інші програми, сприяти їхній соціалізації в нашій громаді, підтримати громадські ініціативи ВПО.

«Період адаптації минув, і біженці стали складовою частиною нашого суспільства і нашої Трускавецької громади. Вони хочуть займатися ділом, хочуть працювати, заробляти гроші, хочуть бути корисними, хочуть сприяти нашій перемозі над ворогом. Ми повинні їх підтримати в цьому.

Зараз кінець літа, наближаються осінь і зима. Трускавець, як і інші міста та громади, стоїть перед непростими викликами, серед яких один з важливих – як перезимувати? Плануємо зробити все, щоб у місцях компактного проживання ВПО взимку було тепло, і щоб теплопостачання не було занадто дорогим. Для цього треба реалізувати проекти з енергоощадності, залучати грантові кошти, вивчати позитивний досвід інших.

Серед ВПО є багато хороших фахівців у різних галузях, тож потрібно максимально використати їхній потенціал, а для тих, хто не може знайти свого місця, організувати відповідні курси, можливо пройти перекваліфікацію. Ми мусимо допомогти цим людям, котрі опинилися в складних життєвих обставинах, адже вони такі ж українці, як і ми, але війна змусила їх покинути рідні домівки і шукати захисту та притулку в нас.

Маю велику надію, що співпраця Трускавецької міської ради та Благодійної організації «Міжнародний фонд охорони здоров`я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» дасть свої позитивні плоди в плані допомоги для потребуючих, і що все задумане нами вдасться реалізувати», – прокоментувала зустріч секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко.

Варто зазначити, що «NEEKA» активно співпрацює з UNHCR Ukraine – Aгентством ООН у справах біженців в Україні. Більше про діяльність «NEEKA» можна прочитати тут: https://www.facebook.com/neekaukraine/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *