Уклін тобі, Тарасе…

9-10 березня Україна та світ вшановують Тараса Шевченка – видатного українського поета, Пророка та Кобзаря, чиї твори по сьогодні залишаються актуальними. Цьогоріч відзначаємо 210-ту річницю від дня народження поета та 163-ті роковини з дня його смерті.

У Трускавецькій громаді проходило багато різноманітних заходів в честь Шевченківських днів – у закладах освіти та культури, в місті та селах, масові та камерні. Апогеєм святкувань стала урочиста академія біля пам’ятника Тарасові Шевченку, яка проходила у неділю, 10 березня, та яку підготував Народний дім м. Трускавця (директор Олег Чернявий) спільно з іншими установами відділу культури.

Своєрідним вступом до академії став поетичний марафон, котрий провели біля бюсту Шевченка на вулиці Шевченка за участі місцевих пластунів, учнів, бібліотекарів, членів Асоціації осіб з інвалідністю та небайдужих містян. Далі вшанування Великого Кобзаря плавно перенеслося з вулиці Шевченка на майдан Кобзаря, до першого в незалежній Україні пам’ятника Шевченкові (посвячений 8 вересня 1991 року) біля Палацу культури ім. Шевченка.

Після вступного слова художнього керівника Народного дому м. Трускавця Олени Соляник та покладання квітів міським головою і представниками санаторно-курортних закладів пісні на слова Шевченка «Думи мої, думи мої» та «Ой три шляхи широкії» виконав Народний камерний хор «Воля» (керівник Роман Зарицький, диригент Марта Зарицька) Народного дому м. Трускавця.

Отець-декан Петро Івасівка, отець Володимир Бондарчук та отець Андрій Гладкий відслужили панахиду за приснопам`ятним рабом Божим Тарасом. Поему «І мертвим, і живим, і ненародженим…» напам`ять рецитував семінарист Дрогобицької духовної семінарії Василь Хомин. Його виступ можна вважати зразком того як потрібно любити Шевченка та Україну, і як декламувати твори Великого Кобзаря, щоб вони дійсно торкнулися струн серця кожного.

Логічним продовженням академії став виступ ансамблю бандуристів «Сонячні струни» (керівник Марія Шевців) Доброгостівської дитячої музичної школи.

Наступним етапом академії стало нагородження стипендіатів міським головою Трускавця Андрієм Кульчинським. Стипендіати – це кращі учні громади, котрі здобули вагомі результати в навчанні, спорті, мистецтві і які прославляють Трускавець та є прикладом для інших учнів. Стипендія має й матеріальний вимір – по 3 тис. грн. кожному стипендіату. Стипендіатів обирає на конкурсній основі Координаційна рада з  питань підтримки обдарованих дітей та молоді за поданням загальноосвітніх та митецьких шкіл, а також позашкільних закладів.

Отже, на сьогоднішній Шевченківській академії стипендії та подяки міського голови Трускавця Андрія Кульчинського отримали:

– Барнацька Аліна – за зайняте призове місце в обласному конкурсі природничих наук;

– Береза Остап – за зайняті призові  місця у Всеукраїнських олімпіадах  та Міжнародному мовно-літературному конкурсі;

– Біла Марта – за зайняті призові місця у міських та районних олімпіадах з історії;

– Глива Марко – за зайняті призові місця в обласних змаганнях з боксу та чемпіонаті Львівської області;

– Дашко Софія – за зайняті призові місця у районних олімпіадах;

– Іваночко Андрій – за зайняті призові місця в обласних та Міжнародних мистецьких фестивалях та конкурсах;

– Івасівка Вікторія – за зайняті призові  місця у Всеукраїнській олімпіаді з польської мови та Міжнародному мовно-літературному конкурсі;

– Курман Анна – за зайняті призові місця в обласних змаганнях з плавання та чемпіонаті України з акватлону;

– Курман Марія – Чемпіонка Львівської області з боксу, за зайняті призові місця у турнірах з боксу;

– Мінчак Софія – за зайняті призові  місця у міських та Всеукраїнських конкурсах образотворчого мистецтва;

– Овчиннікова Ангеліна – за зайняті призові  місця у Всеукраїнських олімпіадах  та Міжнародних мовно-літературних конкурсах;

– Строгуш Вікторія – за зайняті призові  місця у районному та Всеукраїнському мовно-літературному конкурсі;

– Строгуш Христина – за зайняті призові місця у Міжнародних мовно-літературних  фестивалях та конкурсах;

– Хімчук Анастасія – за зайняте призове  місця в обласному конкурсі патріотичної відеопоезії;

– Шипот Вікторія – за зайняті призові  місця у Всеукраїнських олімпіадах  та Міжнародних мовно-літературних конкурсах;

– Шукель Владислав – за зайняті призові  місця міських та районних у олімпіадах.

– Щурик Уляна – за зайняті призові  місця міських та районних у олімпіадах.

– Якимів Марко – за зайняті призові місця в обласних змаганнях з плавання та чемпіонаті України з акватлону;

– Ямелинець Софія – за зайняті призові місця в мистецьких Міжнародних конкурсах і фестивалях;

– Янів Адріана – за зайняті призові місця в мистецьких Міжнародних конкурсах і фестивалях;

– Янів Валентина – за зайняті призові місця в мистецьких Міжнародних конкурсах і фестивалях;

– Янів Діана – за зайняті призові місця в обласних змаганнях з плавання та чемпіонаті України з акватлону.

Після подячного слова представниці стипендіатів міській владі за увагу та турботу з авторським віршем виступила трускавчанка Софія Салань. Уривки з поеми «Кавказ» зачитали учні НВК «СЗШ №2-гімназія» м. Трускавця (вчителька української мови та літератури Леся Рязанова).

Завершальним акордом піднесеної, величної, урочистої та високорівневої академії в честь Тараса Шевченка став виступ Галицького академічного камерного хору зі Львова (художній керівник – Народний артист України Василь Яциняк).

Ведучими дійства були Андрій Кіселичник з с. Доброгостів та керівниця дитячого вокального гуртка Народного дому м. Трускавця Ольга Сенюга.

Щира подяка всім небайдужим трускавчанам, котрі в недільне пообіддя знайшли час та можливість прийти і спільно зі всією громадою вклонитися нашому Велету Духа, нашому славному Кобзареві – Тарасові Шевченку.

Фоторепортаж можна переглянути тут.