У Трускавці активно діє Жіночий простір для діалогів

Під завісу 2023 року якось непомітно пройшла повз увагу важлива подія для Трускавця, жіноцтва та ВПО – відкриття Жіночого простору для діалогів.

Простір створено ГО «Ті 100» у партнерстві з URBAN-бібліотекою та Трускавецькою міською радою, завдячуючи Бюро гендерних стратегій і бюджетування, Centre of Gender Culture – Центр гендерної культури та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні.

Отож, 30 грудня міський голова Андрій Кульчинський та директорка URBAN-бібліотеки Віра Савка урочисто перерізали символічну стрічку та відкрили цю чудову локацію, котру вдалося створити за рахунок оптимізації бібліотечного фонду (списання та здачі на макулатуру російськомовних книг).

URBAN-бібліотека Трускавця завдяки її очільниці Вірі Савці вже декілька років є зразковим громадським простором, одним з найефективніших просторів у Трускавці. Тут проходять майстер-класи та психологічні тренінги, тут волонтери роблять окопні свічки, тут демонструють фільми та проводять презентації книг, а ще вивчають англійську, танцюють та отримують заряд енергії на наступні дні чи тижні повсякденної рутини.

А відтепер в бібліотеці діє і Жіночий простір для діалогів. Менш ніж за тиждень часу тут пройшло ряд цікавих подій, і перша з них – відразу ж у день відкриття простору. Майстриня Оксана Олійник провела майстер-клас з виготовлення плетених новорічних дзвіночків. Отримавши багато позитивних емоцій, учасниці майстер-класу отримали в подарунок ще й мотки ниток, щоб і вдома вправлятись у в’язанні та творити власні шедеври.

А вчора, 4 січня, в Жіночому просторі для діалогів відбулася зустріч на тему «Жінки під час війни», котру провела психологиня Ірина Костенко. Подія мала місце в рамках проєкту  «Жінка для жінки: підтримка лідерства ВПО та посилення впливу на прийняття рішень», що реалізується ГО Бюро гендерних стратегій і бюджетування у партнерстві  із  ГО «Центр гендерної культури» за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), за технічним супроводом та у партнерстві з ООН Жінки.

Участь в зустрічі взяли ВПО та місцеві жінки, студентки та ті, хто має великий досвід життєвої мудрості, ті, кого війна зачепила безпосередньо. Була піднята тема насильства – як насильства під час війни, так і домашнього насильства – одна з найболючіших тем в українському суспільстві.

Такі зустрічі проходитимуть регулярно, подібно як і майстер-класи та інші цікаві заходи для жіноцтва. Наступна з них відбудеться вже завтра, 6 січня, в 12.00.

«А взагалі Жіночий простір працюватиме щоденно, у дні та години роботи URBAN бібліотеки. Тож відтепер кожна жінка чи дівчина може прийти сюди, щоб поспілкуватись, знайти однодумців, поділитись власними емоціями, щоб бути почутою! Адже живемо у дуже складні часи, і дійсно важливо мати підтримку, розуміння і прийняття себе такою, яка ти є», – каже директорка URBAN-бібліотеки Віра Савка.

Над створенням Жіночого простору для діалогів працювали членкині ГО «Ті 100» та бібліотекарки URBAN-бібліотеки Віра Савка, Зоряна Домбровська, Оксана Махньова, Оксана Олійник, Ірина Карп`як, Івеліна Хома, Світлана Карпин та інші.

Також нагадуємо, що в бібліотеці продовжується робота зі створення окопних свічок. За 2023 рік в URBAN-бібліотеці силами бібліотекарок та волонтерів вдалося виготовити 5668 окопних свічок, які відправлялися у найскладніші місця на фронті. На виготовлення цих окопних свічок було переплавлено близько 1300 кг парафіну, який купували за донати. Загалом у 2023 році було закуплено парафіну на 98 267 грн. На жаль, війна продовжується, будуть ще морози, сніги і дощі, тож дівчата та жінки продовжать виготовлення окопних свічок. Донатити можна на банку https://send.monobank.ua/jar/47G9M4C4o1?fbclid=IwAR2opdoDMjwvD-Y6-IFBDjfKNAMtcfru3700MEnJDq8ppgZ-SjHRYNXcfIQ