У Трускавці пройшов феєричний благодійний захід за участі Олега Скрипки

У Трускавці в Художньому музеї Михайла Біласа відкрили виставку «Із полум`я зродились», котра перебуватиме в нашому місті-курорті до кінця жовтня, після чого помандрує іншими українськими містами.

Виставку відкрито завдяки Національному меморіальному комплексу Героїв Небесної Сотні – музею Революції Гідності, ініціативі «From the Flames we born» та Благодійному фонду «Коло» за сприяння Трускавецької міської ради та Художнього музею Михайла Біласа.

Учасників дійства привітали представники влади: міський голова Трускавця Андрій Кульчинський та голова Дрогобицької РВА Степан Кулиняк.

Як розповіла Ольга Савенок,  завідувачка просвітницько-організаційного відділу Національного музею Революції Гідності, на виставці “Із полум’я зродились” представлено понад 40 унікальних експонатів. Тут можна побачити рукопис Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, медалі та нагороди українських воїнів, уламки снарядів, елементи одягу чи спорядження, малюнки та інші артефакти. Кожна з речей несе в собі історію одного з 23 героїв виставки.

Велике зацікавлення учасників заходу викликав благодійний аукціон на підтримку школи операторів БпЛА “KOLO-FLY”. Серед 14 лотів, за які можна було позмагатися на аукціоні – вишита сумочка та екоторбинка з репродукцією картини художника Михайла Біласа, картина “Трускавець веселковий” Степана Пісьо, дерев’яна іграшка від майстра Івана Вишиванюка, патріотично оформлені подушки, унікальні футболки, парасолі та інше.

Всі лоти були розкуплені, деякі помандрували в інші міста (Мукачево), або держави (Литва), деякі прикрасять кабінет міського голови Андрія Кульчинського, а деякі чекатимуть Перемоги, щоб з гордістю повернутися до тимчасово окупованих міст Мелітополя та Бердянська. Один лот не розігрувався на аукціоні, організатори вирішили подарувати сертифікат подружжю з «Азовсталі», котрі пережили жахіття Оленівки, а зараз знову захищають рідну державу.

У день відкриття проходив благодійний концерт, старт якому дала Христина Панасюк, а феєричний фініш – співак та музикант Олег Скрипка (гурт «Воплі Відоплясова») у супроводі військового оркестру з Дрогобича. Такого масштабного, патріотичного, єднаючого та душевного концерту майдан Кобзаря у Трускавці давно не бачив. Олегові Скрипці підспівували всі – як при виконанні його знаменитих «День народження» чи «Весна», так і при виконанні «Ой у лузі червона калина» та гімну українських націоналістів «Зродились ми великої години».

Фоторепортаж з цієї неординарної події можна переглянути тут.

Зібрані під час аукціону та концерту кошти підуть на підтримку школи операторів БпЛА “KOLO-FLY”.

За більш ніж рік роботи навчальний центр операторів БпЛА “KOLO-FLY” підготував понад 700 військових – операторів дронів, а на фронт передали понад 600 безпілотників.

“Наш центр не лише готує професійних операторів дронів, а й має власні розробки та виготовляє дрони-розвідники, які вже служать очима нашим захисникам у гарячих точках фронту. Фінансова підтримка потрібна, щоб ми й надалі могли забезпечувати навчальними дронами та аксесуарами наших учнів-військовиків, адже часто техніка виходить із ладу у процесі навчання. Є постійна потреба в обладнанні для встановлення симуляторів і комплектувальних для виготовлення БпЛА”, – розповідає  Олександр Юрков, один із лідерів БФ “Коло”, натхненник “Музбату”, ідеолог школи БпЛА “KOLO-FLY”.

Якщо ж Ви не змогли побувати на відкритті виставки та супровідних благодійних заходах (концерт, аукціон), то ще не все втрачено. Оглянути виставку в Художньому музеї Михайла Біласа можна впродовж місяця (до 30 жовтня). Так само можна і треба долучатися до збору коштів на потреби ЗСУ та підтримку школи операторів БпЛА “KOLO-FLY”. Зробити це можна буде безпосередньо в музеї, котрий водночас є одним з найпотужніших волонтерських центрів у м. Трускавці.