Як знайти свій антистрес та відновити ресурс?

З ініціативи секретаря Трускавецької міської ради Наталії Пономаренко сьогодні, 15 березня, в приміщенні готелю «Трускавець 365» було організовано та проведено психологічний тренінг для жінок «Ресурсна Я». Тренінг провела практична психологиня, тренерка, арт-терапевтка Ірина Костенко, котра вже понад рік проживає у Трускавці як ВПО.

«Час війни показав сильні та слабкі сторони багатьох людей, а також те, що наш запас міцності потребує поповнення. Кожен черпає сили та наснагу по-своєму, але не завжди вдається повноцінно відновитися, зокрема і в психологічному плані. Тому під кінець робочого тижня у невимушеній та доброзичливій атмосфері ми проводимо таку зустріч. Це практичне антистресове заняття для жінок, які хочуть усвідомити чи знайти свій внутрішній і зовнішній ресурс, оволодіти навичками емоційної саморегуляції та отримати знання по управлінню стресом. Зараз дуже багато людей страждають від стресу, але є практичні навички для того, щоб краще себе почувати і управляти своїм емоційним станом. Тож за допомогою психологічних вправ, спілкування в групі, ми вчимося краще розуміти  свої слабкі та сильні сторони, свої потреби та легше знаходити ресурси», – каже ініціаторка тренінгу, секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко.

Серед учасників левову частку становили волонтерки, котрі з перших днів війни брали участь у Гуманітарному штабі м. Трускавця і для котрих антистресом та відновлювальним ресурсом часто були інші жінки. Працюючи пліч-о-пліч для допомоги іншим та для наближення нашої Перемоги ці люди мають про що розказати, адже в кожної – неповторний, унікальний та важливий досвід самовідновлення, недопущення депресії, виходу зі стресу, надання допомоги собі та ближнім. Але все, про що на занятті говорили жінки, залишиться в стінах кімнати, де проходив тренінг.

Заняття було практичним не лише по своїй назві, а й по суті, адже проводила його психологиня з колосальним досвідом роботи, фахівчиня своєї справи, котра постійно підвищує свій професійний рівень, адже вдосконалення – це не результат, а процес. Ірина Костенко зараз має приватну психологічну практику, проводить як індивідуальні, так  і групові заняття.

Сьогоднішня зустріч в форматі живого спілкування підтвердила, наскільки важливими є такі тренінги для тих, хто щоденно працює з людьми та віддає їм своє серце.