податкова

Як фізичній особі – підприємцю змінити групу та ставку єдиного податку?

Трускавецька ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує, що відповідно до підпункту 298.1.5 пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. Тобто граничний термін подання заяви для зміни групи єдиного податку з 01 квітня 2024 року –16 березня 2024 року.

Заява подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси. Форма заяви затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16 липня 2019 року № 308.

Заяву для застосування спрощеної системи можна подати в електронному вигляді через Електронний кабінет платника в меню ,,Ведення звітності”. Електронна форма заявиF0102003. У запропонованій формі необхідно заповнити відповідні поля та надіслати.

Нагадуємо, спрощена система оподаткування, обліку та звітності застосовується відповідно до вимог глави 1 Розділу XIV Податкового Кодексу України.