Інформує цивільний захист: змії та пожежна небезпека

До уваги мешканців: синоптики попереджають про надзвичайну пожежну небезпеку на Львівщині

За повідомленням Львівського регіонального центру з гідрометеорології України по півночі території Львівської області впродовж 15 – 16 червня збережеться надзвичайна (5-й клас) пожежна небезпека.

Головне управління ДСНС України у Львівській області попереджає, що за таких умов суха трава може зайнятись у лічені секунди навіть від залишеного недопалка.

Закликаємо громадян бути вкрай обережними з вогнем на відкритих територіях, а також під час прибирання присадибних ділянок. В першу чергу, не випалюйте суху траву та сміття, не розводьте відкритий вогонь поруч із будівлями, не розкидайте недопалки на суху трав’яну підстилку.

Обережно, змії: як вберегтись та як правильно надати медичну допомогу постраждалому від укусу плазуна

З настанням спекотної погоди змії покидають свої сховища, щоб погрітися під сонячними променями, тому є висока ймовірність отримати укус саме під час прогулянки на природі. Від початку поточного року у Львівській області вже зареєстрували 11 випадків шпиталізації людей з діагнозом укус змій.

В Україні дуже незначна кількість отруйних змій. Це три види гадюк, які найчастіше можна зустріти в горах, лісах, поблизу води.

Зазвичай змії втікають від людей, а кусають лише для свого захисту. У плазунів поганий зір та слух, але своїм тілом вони дуже добре вловлюють коливання землі на відстані 10-15 метрів. Проте у спеку це відчуття у змій притуплюється, вони стають лінивими, малорухливими, тому люди можуть легко на них наступити.

Для власної безпеки під час перебування на природі необхідно палицею розсунути зарослі, розгребти листя, обстежити ущелини, щоб ненароком не потурбувати плазуна. Взути надійне взуття, одягнути широкі штани і заправити їх у черевики так, щоб утворився напуск. Якщо змія кусатиме, то прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру.

Симптоми від укусу змії: місцеве подразнення шкіри, біль та розвиток некрозів у місці ураження, слабкість, запаморочення, нудота та масивні набряки. Можливий розвиток алергічної реакції! Ступінь вираження симптомів залежить від кількості отрути, яка потрапила в організм, але смертельні випадки трапляються рідко. 

У процесі надання першої медичної допомоги варто пам’ятати про дві речі. По-перше, необхідно знерухомити постраждалу кінцівку. Для цього можна накласти шину, використовуючи підручні засоби, наприклад за допомогою двох гілок та пов’язки (замість бинта також можна використати шарф чи футболку). Важливо знати: що більше ми рухаємося, то швидше отрута поширюється тілом. По-друге, до рани варто прикласти щось холодне. До слова, для цього існують спеціальні охолоджувальні пакети, які можна придбати в аптеці.

Категорично заборонено відсмоктувати отруту ротом! Є висока ймовірність, що людина просто проковтне небезпечну речовину, що несе більшу загрозу.

Запам’ятайте! Не можна використовувати джгути, щоб не спричинити гіпоксію уражених кінцівок. Не слід розрізати, припікати розпеченим залізом чи іншим чином агресивно діяти на рану. Обов’язково зверніться за телефоном 103 як тільки можливо – диспетчери не лише відправлять до вас бригаду медиків, але й нададуть дієві поради щодо самодопомоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *