1 грудня пройшла 40 позачергова сесія Трускавецької міської ради, на якій депутати розглянули та прийняли 5 питань порядку денного. Головною темою сесії стало енергопостачання – їй народні обранці присвятили левову частину часу.

Питання підняла депутатка Мар`яна Губицька, зачитавши колективне звернення 12 голів ОСББ «Щодо незадовільного стану розподілу навантаження вимушених відключень електропостачання між усіма споживачами Трускавецької територіальної громади». В ньому йдеться про те, що у неділю, 26 листопада, світла не було понад 20 годин протягом доби у таких будинках: Стуса, 2,4,6,10,12,14,16,18,9-Б, Данилишиних, 9,21, Івасюка, 15,17,19, Стебницька, 62,64,66,70,72,74,76,80, Скоропадського, 5,7,9. Натомість є будинки та заклади, де світло не вимикають зовсім, або вимикають вкрай рідко. Голови ОСББ вважають, що за рахунок одних споживачів не відключають інших, чим порушується принцип рівномірного розподілу навантаження вимушених відключень електропостачання між усіма споживачами, та просять вжити відповідних заходів.

Міський голова Андрій Кульчинський пояснив, що всі споживачі зазнають трьох видів вимкнень – планових, аварійних та стабілізаційних, які часто накладаються одні на одні. Про те, що має бути справедливість відносно вимкнення, влада Трускавця (міський голова, заступники) неодноразово спілкувалася з керівництвом Південного РЕМу та Львівської ОДА. На жаль, від вимкнень потерпають такі об’єкти критичної інфраструктури як насосні станції водоканалу, державний «Приватбанк», «Укртелеком», Трускавецька міська рада як орган місцевого самоврядування, державне казначейство, податкова, інші державні та комунальні установи. Часто є випадки і в установах, і в житлових будинках, що поява світла не означає появу води чи Інтернету, що ускладнює життя та створює дискомфорт. Андрій Богданович зазначив, що у будинку, де він проживає, також часто вимикають електроенергію, але для нього це не привід нарікати на жителів тих будинків, яким пощастило більше і які під`єднані до лінії живлення критичної інфраструктури (міська лікарня). У країні війна, і маємо це розуміти, маємо розуміти хто справжній винуватець наших бід, дискомфорту, як і маємо усвідомлювати, що швидко все зруйноване відновити не вдасться – на це підуть місяці, або й роки.

Міський голова наголосив на потребі посилення безпекових заходів, адже через вимкнення електроенергії активізувалися злодії та інші злочинці, збільшилася кількість ДТП та травматизму.

Андрій Кульчинський розповів, що міська рада працює над розгортанням пунктів незламності, але повноцінно вони діятимуть тільки в тому випадку, коли електропостачання буде відсутнє понад 24 години. Всі генератори, які міська рада розподіляє між об’єктами, є або закуплені за власні кошти (з місцевого бюджету), або ж є гуманітарною допомогою від наших польських міст-побратимів. Ні обласна, ні районна адміністрації на цей момент не передали для Трускавецької громади жодного генератора. Зрештою, це зрозуміло, адже в інших областях ситуація є набагато гіршою, ніж на Львівщині, тому маємо бути солідарними з усією Україною.

Також з депутатським запитом виступив депутат Андрій Кісак. Запит стосувався аварійної будівлі на Дрогобицькій, 23. А депутат Іван Герльовський оголосив про створення фракції «Слуга народу» в Трускавецькій міській раді (він же її й очолив, до фракції ще ввійшов депутат Сергій Чурбанов).

На сесії було прийнято 5 рішень, переважно щодо внесення змін до цільових програм. Так, на потреби поліції виділено 458 тис. грн. (для закупівлі рацій та станцій зв’язку), на потреби ДСНС – 96 тис. грн. (для закупівлі форменного одягу та головних уборів), для Трускавецького водоканалу – 307 тис. грн. (для закупівлі дизель-генераторів). Також зміни внесено у програму соціальної підтримки окремих категорій мешканців Трускавецької ОТГ та в бюджет громади-2022.

Головне питання, яке мали розглянути на сесії – прийняття бюджету громади на наступний рік – відклали на тиждень. У вівторок, 6 грудня, додатково збереться бюджетна комісія, котра заслухає всіх розпорядників коштів, після чого можна буде це доопрацьоване питання розглядати на сесії, – запропонував голова бюджетної комісії, депутат Анатолій Стародуб. З його пропозицією погодилися всі.

40 сесія Трускавецької міської ради завершила свою роботу.

Залишити відповідь

Перейти до вмісту