1 квітня розпочалася заборона на вилов риби у період нересту

З 1 квітня по всій акваторії рибогосподарських водних об’єктів Львівської області розпочалася щорічна нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Винятком є лише ділянки, на яких дозволили любительське рибальство з берега на умовах загального водокористування.

Триватиме заборона на вилов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) Львівської області у такі терміни:

• в басейні річки Дністер із 1 квітня до 10 червня;

• в басейнах річок Західний Буг, Сян та Стир із 1 квітня до 20 травня;

• у всіх водосховищах, технічних водоймах із 1 квітня до 10 червня;

• у придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) із 1 квітня до 30 червня.

Як інформують у Державній екологічній інспекції у Львівській області та Львівському рибоохоронному патрулі, в період нересту заборонено:

 • проведення у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові та інші види робіт;

• добування піщано-гравійної суміші;

• розчищення русел річок, берегоукріплення;

• проведення змагань зі спортивного рибальства, підводне полювання;

• пересування плавучих засобів (човнів), крім суден спеціально уповноважених органів та державних органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів та у випадку надзвичайних потреб.

Т.в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Ганна Башта зазначила, що заборона добування водних біоресурсів у період нересту є надзвичайно важливим заходом для збереження рибних запасів та збалансованого функціонування екосистем водойм. Тому вжиття заходів для захисту нерестового періоду є вкрай необхідним, щоб забезпечити здоров’я рибних популяцій та стабільність рибальства у майбутньому.

З наказом «Про заборону добування водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Львівської області у період нересту» можна ознайомитися на сайті Львівського рибоохоронного патруля за цим посиланням.

Закликаємо не порушувати Правил любительського та спортивного рибальства, а у разі виявлення порушень в сфері рибальства та нерестової заборони, прохання телефонувати на «гарячу лінію» Львівського рибоохоронного патруля (066) 098-84-47.