В музеї Михайла Біласа презентували новий мистецький проєкт

 18 жовтня у Трускавці в Художньому музеї Михайла Біласа відбулась презентація проєкту «Віртуальний музей Михайла Біласа». Попередньо проєкт був презентований у Києві та Львові. Під час презентації про віртуальний музей Біласа розповідали координатор проєкту Олексій Власов та експерт музейного текстилю Ульвіє Аблаєва.

 – Я побачила неймовірну постать і особистість. Михайло Білас володів величезним діапазоном талантів. Почав вишивати, коли йому виповнилося п’ять років. Мав таку хорошу пам’ять, що вистачало один раз побачити, щоб повторити візерунок. Одна з останніх робіт – триптих “Різдво” на 5 квадратних метрах ткацтва. Це дуже складна робота, яку він виконав у свої 82 роки, не встаючи з ткацького станка, – зазначила Ульвіє Аблаєва.

 Про те, що новий віртуальний музей сприятиме популяризації творчості Народного художника України Михайла Біласа, говорив під час свого виступу і міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Очільник міста-курорту зазначив, що влада Трускавця ставить культуру серед пріоритетів, і не економить на ній. Відповідно є й результати – охоплення навчанням у мистецькій школі серед учнів Трускавця є найбільшим у Львівській області і одним з найбільших в Україні. А започатковані фестивалі та конкурси, які проходять у Трускавці (Трускавецький ЛітФест, Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат», цирковий фестиваль «Трускавецький фіґляр», конкурс пам`яті Мусліма Магомаєва та багато інших) гідно презентують наш курорт на всеукраїнському рівні та міжнародній арені як вагомий культурний центр.

 Під час презентації віртуального музею Михайла Біласа слово мали гості з Києва, Криму, Коломиї, Дрогобича, Львова, а також родичі Михайла Біласа, котрі поділилися спогадами про видатного митця.

 Проєкт «Віртуальний музей Михайла Біласа» реалізований за підтримки Українського культурного фонду. Його метою є відкрити доступ до творчості Народного художника та зберегти оригінальний вигляд унікальних текстильних витворів. Гобелени, килими, ляльки, вишиванки та інші арт-об’єкти з використанням текстильних технік майстра надзвичайно чутливі до умов зберігання та експонування в музейних експозиціях і їм загрожує втрата пігментації та фактур. Оцифровування оригіналів залишаються найпоширенішою світовою практикою візуального збереження оригінального вигляду первинних творів. Зараз у віртуальному музеї розміщено близько 250 відцифрованих гобеленів, килимів, серветів, живопису, графіки, оригінали яких зберігаються в колекціях різних музеїв Києва, Львова, Трускавця, Дрогобича, Коломиї, Канева та приватних колекціях в Україні.

 Веб-сторінка «Віртуального музею Михайла Біласа»: www.bilas.art

 Довідка. Михайло Білас (1924 – 2016), видатний український Майстер ткацтва, художник, модельєр, експозиціонер, народний художник України, член Спілки художників України. Білас постійно жив та працював у Трускавці, де за життя був відкритий його персональний музей. Також брав участь як модельєр у виставках у багатьох країнах світу. Його роботи зберігаються у семи музеях України, в родині художника та приватних колекціях, в тому числі за кордоном в діаспорі.

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc