Гостре професійне захворювання (отруєння) — це захворювання (або смерть), що виникло після однократного (протягом не більш як однієї робочої зміни) впливу на працівника шкідливих факторів фізичного, біологічного та хімічного характеру (у т. ч. інфекційні, паразитарні, алергійні захворювання).
Алгоритм проведення розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві регламентує Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений постановою КМУ від 17.04.2019 року № 337 (далі — Порядок).
Розслідування випадку хронічного професійного захворювання (отруєння) проводиться протягом 10 робочих днів після утворення комісії з розслідування. Одними із основних обов’язків комісії з розслідування є
– розробити програму розслідування причин виникнення хронічного професійного захворювання (отруєння),
– провести розслідування обставин і причин виникнення хронічного професійного захворювання (отруєння),
– скласти акт розслідування хронічного професійного захворювання (отруєння).
Діагноз гострого професійного захворювання (інтоксикації), що виникає на виробництві, встановлюється лікарем будь-якого лікувально-профілактичного закладу після обов’язкової консультації з профпатологом та лікарем з гігієни праці. При гострих професійних захворюваннях інфекційного походження, таких, як вірусний гепатит, бруцельоз, сибірська виразка, кліщовий енцефаліт та інші, діагноз установлюється лікарем-інфекціоністом та профпатологом з урахуванням епідрозслідування.
Як відомо, якщо етіологія професійного захворювання не вказана в Міжнародній класифікації хвороб і споріднених проблем (МКХ-10), застосовують код Y 96 (фактори, пов’язані з умовами праці) (п. 4, 5, 7 Інструкції про застосування переліку професійних захворювань, затвердженої наказом МОЗ, Академією медичних наук України, Міністерством праці та соціальної політики України від 29.12.2000 № 374/68/338).
Тобто, лабораторно підтверджені випадки інфікування COVID-19 медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19, зокрема наданням медичної допомоги хворим на інфекційні хвороби, роботою з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, проведенням дезінфекційних заходів тощо, розслідуються як випадки гострого професійного захворювання відповідно до вимог Порядку.
Для отримання більш детальної інформації просимо звертатися у Трускавецьке відділення УВД ФССУ у Львівській області за наступними контактними телефонами: (247) 5-13-42; 5-03-10.