Трускавецький водоканал повідомляє, що 6 травня 2020 року о 6.00 водопостачання в місті було відновлено. Вода подається виключно з резервуару “Доброгостів”, наповнення якого забезпечує КП “Дрогобичводоканал” з водозабору “Гірне” на ріці Стрий. Питтєве озеро на вул. Городище як додаткове джерело водопостачання тимчасово виведене з експлуатації через погодні умови. Зараз місто повністю забезпечене водою.
Вважаємо за необхідне пояснити причини, які призвели до припинення подачі води 5 травня 2020 року.
За день перед тим КП “Дрогобичводоканал” було повідомлено про зупинку питтєвого водосховища та про необхідність збільшити подачу води для Трускавця. У вівторок, 5 травня біля 13.00 було отримано лист від КП “Дрогобичводоканал”, в якому вказано три причини, чому наше прохання є “неприйнятним”, а саме: старі борги, поточний борг за квітень цього року, “традиційна несумлінність в оплаті” протягом останніх років. А вже біля 14 години цього ж дня насосна станція 3-го підйому на вул. Стебницькій була зупинена через нестачу води. Станом на 20 годину вечора вода в резервуар не поступала, що не дозволяло відновити водопостачання.
Дійсно, Трускавецький водоканал несе тягар старих боргів перед КП “Дрогобичводоканал” з 2014 року. І треба визнати, що без сторонньої допомоги цей борг погасити важко. Більше дивує згадка про несумлінну оплату послуг протягом останніх років. Дуже легко довести, що з середини 2017 року Дрогобич отримав від Трускавця на 5 млн. грн. більше, ніж було надано послуг. Тому аж ніяк дії Трускавецького водоканалу не могли останніми роками “посилювати борговий зашморг”, як вказано в листі
Правдою є те, що на момент написання листа поточна заборгованість за квітень цього року складала 405 тис. грн. Але правдою є те, що Трускавець, як і інші міста України та світу, сьогодні потерпає від пандемії. І суттєва відмінність нашого водоканалу та Трускавця в цілому полягає в тому, що в економічному плані ми потерпаємо більше від інших. Адже все місто підпорядковано обслуговуванню туристичної та санаторно-лікувальної галузі, яка повністю зупинилась на час карантину. Як наслідок, в квітні реалізація води становила 39% від розрахованої в тарифі. Навіть в режимі жорсткої економії, в якій ми працюємо другий місяць, неможливо в 2,5 рази зменшити витрати на оплату праці та електроенергію. З іншого боку, суб’єкти господарювання, що також потерпають від наслідків карантину, за цей час недоплатили нам 1,4 млн. грн. за спожиті послуги. Але ми знайшли можливість повністю розрахуватись за послуги, надані в квітні, сподіваючись на стабільне водопостачання міста надалі, хоча, з іншого боку, це не дозволить вчасно виплатити заробітну плату працівникам.
Адміністрація ТОВ «Трускавецький водоканал»